Yolcu Sayısında Rekor Artış Yaşandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'nun açıklamalarına göre, Karaman ve Ankara arasındaki yüksek hızlı tren hattında dikkate değer bir yolcu artışı yaşandı. 10 Kasım Cuma günü başlayan ve 9 gün süren ara tatil sonrasında, yüksek hızlı trenleri tercih eden yolcu sayısında belirgin bir artış gözlendi.

Yolcu Sayısında Rekor Artış Yaşandı

Verilere göre, Karaman-Ankara hattında seyahat eden yolcu sayısı 1.969'dan 2.372'ye yükseldi. Bakan Uraloğlu, bu artışın ara tatil döneminde özellikle belirginleştiğini ve yüksek hızlı trenlerin bazı hatlarında yeni rekorlar kırıldığını ifade etti.

Bakan Uraloğlu, TCDD Taşımacılık Genel Müdürlüğü eliyle, Ankara-Eskişehir, Ankara-İstanbul, Ankara-Konya, Ankara-Sivas, Ankara-Karaman, Konya-İstanbul, Karaman-İstanbul, Eskişehir-İstanbul hatlarında doğrudan ve  YHT otobüs, YHT tren bağlantılı kombine taşımacılıkla birçok şehre ulaşan yüksek hızlı trenlerle bugüne kadar 80 milyon 130 bin 856 yolcu ve günde ortalama 40 bin yolcuya hizmet verildiğini bildirdi. Bakan Uraloğlu, yaptığı açıklamada, bu sayının ara tatil nedeniyle arttığını ve yüksek hızlı trenlerin bazı hatlarında yeni rekorlar kırıldığını ifade etti.

Yüksek Hızlı Tren Hatlarında Yeni Rekorlar Kırıldı

Bakan Uraloğlu açıklamasında yolcu sayısının ara tatilde, Ankara-Karaman hattında 1.969’dan 2 bin 372’ye, Konya-İstanbul hattında 4 bin 852’den 6 bin 301’e, Ankara-İstanbul güzergâhında 16 bin 11‘den 17 bin 777’ye yükseldiğini ve aynı artışların Marmaray ve Başkentray’da da gerçekleştiğini açıkladı.   

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284