banner358

“Yönetim Bilişim Sistemi Toplantısı” Yapıldı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde ‘Yönetim Bilişim Sistemi Bilgilendirme Toplantısı’ düzenlendi.

“Yönetim Bilişim Sistemi Toplantısı” Yapıldı

Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Mali Hizmetler Uzmanı Oğuzhan Hop’un sunumuyla üniversite personeline, çalışmaları tamamlanarak hayata geçirilen Yönetim Bilişim Sistemi hakkında bilgi verildi. Sistem içerisinde altı ana menünün bulunduğunu dile getiren Hop bu menüleri “Raporlama, Görev ve İş Takibi, Varlıklar, Stratejik Yönetim, İç Kontrol ve Platform İşlemleri” olarak sıraladı. 
Oğuzhan Hop’un sunumunun ardından ikinci sunum Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Şube Müdürü Fatih Haklı tarafından yapıldı. Şube Müdürü Fatih Haklı sunumunda günümüzde kurumsal hedeflere ulaşmak için yönetim bilişim sistemlerinin kullanılmasının önem arz ettiğini ifade etti. Bu sistemler sayesinde yöneticilere daha hızlı ve doğru bilgilerin aktarılabildiğini söyleyen Haklı, bunun sonucunda idarecilerin alacakları kararlarda daha net bilgilere sahip olacaklarını dile getirdi.
Üniversitede kurumsallaşma çalışmalarının elektronik ortama aktarılmasını sağlamak ve kurumsal hafıza oluşturmak için tasarlanan “Yönetim Bilişim Sistemi” eğitimine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercan Oktay, Genel Sekreter Ahmet Tüfekci ile çok sayıda idari personel katıldı.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285