Yurtiçi Kargo, Deprem Bölgesine Gidecek Yardımları Ücretsiz Taşıyacağını Duyurdu

Yurtiçi Kargo, Kahramanmaraş ve çevre illere yapılacak deprem yardımlarını ücretsiz taşıyacağını duyurdu.

Yurtiçi Kargo, Deprem Bölgesine Gidecek Yardımları Ücretsiz Taşıyacağını Duyurdu

Kahramanmaraş ve çevre illerde yaşanan depremin ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, AFAD ve Kızılay ile koordineli bir şekilde çalışmalarını sürdüren Yurtiçi Kargo, şubelerinden deprem yardımlarını kabul etmeye başladı. Şirketten yapılan duyuruya göre, deprem bölgesine yardım kolisi göndermek isteyen vatandaşlar kolilenmiş yardımlarını istedikleri herhangi bir Yurtiçi Kargo şubesine getirebilecek.

Yardımların bakanlıklar tarafından belirlenen listeye uygun olmasının hayati önem taşıdığını belirten şirket yetkilileri, listenin dışında bir ürün gönderilmeye çalışılmasının ya da ikinci el ürün gönderilmesinin çalışmalara fayda yerine zarar verebileceğini de ifade etti.

Buna göre yardım kapsamında deprem bölgelerine gönderilebilecek malzemeler şu şekilde belirtildi:

  Eldiven

  Mont

  Bot

  Bere

  Temizlik ve hijyen malzemeleri

  Battaniye

  Powerbank

  Konserve Gıda

  Çocuk Bezi

  Çocuk Maması

Şirketin resmi sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı: "Depremden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarını hep birlikte sarmak için el ele veriyoruz. Listede yer alan bireysel yardımlarınızı şubelerimize getirebilir, ücretsiz bir şekilde deprem bölgelerine gönderebilirsiniz. Devlet yetkililerinin belirlediği listeye ve kurallara uygun gönderilerinizi #SözVerdiğimizgiGibi en kısa sürede ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız." 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner404