banner358

Yurttaki Öğrenciler Söylentiden Panik Yaptı

Karaman’da kız yurdunda kalan bazı üniversite öğrencilerinin tehdit edildiği yönünde çıkan söylentiler ve yurtta yaşanan karmaşanın ardından yapılan ilk soruşturmada, polisin bilgisine başvurduğu öğrencilerin, iddia edildiği gibi kimseyi görmediklerini, söylenti üzerine panik yaptıklarını söylediği öğrenildi.

Yurttaki Öğrenciler Söylentiden Panik Yaptı

Karaman’da Nefise Sultan Kız Yurdunda sabaha karşı yaşanan panik ve karmaşayla bazı öğrencilerin fenalık geçirmesi ve tehdit iddialarının ardından soruşturma sürüyor. Polis ekipleri yurt önünde tedbir aldı. Bir yandan da soruşturmayı genişleten polis, iddialarla ilgili yurttaki öğrencilerin bilgisine başvurdu. Öğrencilerin, iddia edildiği gibi yurtta kimseyi görmediklerini, söylenti üzerine panik yaparak dışarıya çıktıklarını söylediği öğrenildi. Öte yandan, olayların medyada yer almasının ardından Karaman Valisi Fahri Meral, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ve İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, saat 22.00 sıralarında yurda gelerek yetkililerden bilgi aldı. Çıkışta basın mensuplarının sorularına herhangi bir açıklama yapılmazken, Karaman Valiliğinin web sitesi üzerinden yazılı bir açıklama yapıldı.

Karaman Valiliğinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

“04 Ekim 2017 günü, ilimiz Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı Nefise Sultan Kız Öğrenci Yurdunda kalan öğrencilerin huzursuzluk ve paniğine sebep olan olayla ilgili somut ve anlaşılır bulgulara rastlanılmamış, saat 04.30 civarında panikle yurttan dışarıya çıkan 100-150 civarındaki öğrenciden 8’i rahatsızlanarak hastaneye intikal ettirilmiş, tedavileri sonucu tekrar yurda dönmüş ve tüm öğrenciler yurda giriş yapmışlardır. Öğrencilerin panik ve korkusuna neden olan psikolojik ortamın sebebine yönelik araştırmalar ve idari tahkikat devam etmekte olup, öğrencilerin güvenli bir şekilde yurtta barınabilmeleri için ilave her türlü tedbir, İl Emniyet Müdürlüğü ve Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğünce alınmıştır. Ayrıca Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünce konunun incelenmesi için müfettiş görevlendirilmiştir”

KYK Genel Müdürlüğünden açıklama yapıldı

Öte yandan, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü de konuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi:

“Karaman İl Müdürlüğümüze bağlı Nefise Sultan Kız Öğrenci Yurdunda bugün medyada, ‘Karaman'daki yurtta, kız öğrencileri korkutan iddia’ başlığıyla yer alan haber üzerine açıklama yapılmasına gerek duyulmuştur. Söz konusu olayla ilgili yapılan ön incelemede, yurt binasına dışarıdan yabancı bir kişinin girişinin olmadığı belirlenmiştir. İddialara konu olan eylemin yurtta kalan öğrencilerin maksadını aşan bir girişimi olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca konunun incelenmesi için müfettiş görevlendirilmiştir.”

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2017, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285