banner339

4. Karacaoglan Ve Yayla Senligi Basliyor

Ilimize bagli Sariveliler ilçesinde geleneksel olarak düzenlenen Karacaoglan ve Yayla senligi etkinlikleri 22 Temmuz Cuma günü basliyor.

4. Karacaoglan Ve Yayla Senligi Basliyor

Saat 09.00’da Sariveliler Dernegi tarafindan düzenlenen etkinlikler kapsaminda Çesme ve kermes açilisi yapilacak. Aksam’da Belediye tarafindan saat 19.00’da Ali Karakoç’un katilacagi siir dinletisi olacak.
23 Temmuz Cumartesi günüyse saat 10.30’da Belediye Dügün Salonunda Sariveliler ilçesinin sorunlari ve çözüm önerileri konulu bir panel gerçeklestirilecek. Panelin oturum baskanligini SAR-DER Yönetim Kurulu Baskani Prof. Dr. Mehmet Akgül yapacak. Panele konusmaci olarak Sariveliler Kaymakami Eyüp Özdemir, Belediye Baskani Hayri Samur, Milli Egitim Müfettisi Zafer Özer, SAR-DER ikinci Baskani Apdullah Öresin, Selçuk Üniversitesi Ilahiyat Fakültesi ögretim üyesi Prof. Dr. Bayram Dalkiliç ile Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu ögretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Tahsin Karabulut katilacak.
Saat 19.00’daysa Sariveliler Belediyesi tarafindan sünnet ettirilen çocuklara hediyelerinin verilmesi, SAR-DER, Sevgi ve Kardeslik konulu kompozisyon yarismasi ödülleri, Sariveliler Belediyesi Itfaiye kampanyasina katki verenlere sükran plaketi ve tesekkür belgelerinin takdimi olacak.
Saat 21.00’deyse Serpif Efe, Özkan Aras ve Ergün Efe’nin konuk olarak katilacagi Karacaoglan ve Yayla senligi Türk Halk müzigi konseriyle etkinlikler sona erecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285