banner329

Atık Malzemeler Öğrencilerin Ellerinde Sanat Eserine Dönüştü

Tüm dünyada önemli bir sorun haline gelen atık malzemeleri geri dönüşüme kazandırılması noktasında özgün bir çalışmaya imza atan Yunus Emre Ortaokulu öğrencileri atık malzemelerden oluşan eserlerini yıl sonu sergisinde görücüye çıkarttı.

Atık Malzemeler Öğrencilerin Ellerinde Sanat Eserine Dönüştü

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında farkındalık oluşturan Yunus Emre Ortaokulu öğrencileri atık malzemelerden yaptığı dekor ürünler ve eşyalar ile resimlerden oluşan çalışmaları davetlilerin beğenisine sundu.

Serginin açılışına İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ile Millî Eğitim Şube Müdürü Necmeddin Acat, okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

Teknoloji Tasarım Öğretmeni Huriye Ün koordinatörlüğünde kullanılmayan atık malzemelerden 100'e yakın süs eşyası ve resim yapan öğrenciler emeklerinin karşılığını yıl sonu sergisinde aldı.

Sergide yer alan eserleri tek tek inceleyen İl Müdürü Mehmet Çalışkan çalışmalar hakkında öğrencilerden bilgi aldı.

Yıl sonu etkinlikleri kapsamında Geleneksel Çocuk Şenliğinin üçüncüsünü gerçekleştiren Yunus Emre Ortaokulu geçmişin unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunlarını canlandırırken öğrenciler anne ve babalarının oynadığı tekerlek çevirme, ip atlama, yedikule, yakan top, sek sek ve halat çekme gibi oyunları oynayarak doyasıya eğlendiler.

Öğrencilerle birlikte oyunlara katılan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, teknoloji çağında büyüyen öğrencilere eğitim kurumlarında geleneksel çocuk oyunlarının öğretilerek yaşatılmasının önemli olduğunu ifade ederek etkinlikte emeği geçen idareci ve öğretmenlere teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285