banner358

Buram Buram Anadolu Kokan Sergi

eTwinnig projesi Gevher Hatun Anaokulunun minik öğrencilerinin aileleriyle birlikte hazırlamış olduğu materyallerle ve tarihi değerleriyle 81 ili birlikte tanıttığı Kültür Dolu Anadolu sergisini açtılar.

Buram Buram Anadolu Kokan Sergi

Proje kapsamında, her ilin kültürünü yansıtan materyaller, Gevher Hatun Anaokulunda sergilendi. 81 ilin, yöresel yemek tarifleri ve henüz kaybolmamış kültürel değerlerimiz ile tarihe mal olmuş şahsiyetlerinin yer aldığı sergiyi gezen İl Milli Eğitim Müdür V. Abdurrahman Kurt, çalışmalar hakkında okul yöneticilerinden ve ailelerden bilgiler alırken, minik öğrencilerin stantlarını tek tek gezerek öğrencilerle yakından ilgilendi. Her ilin kendine has kültürel, tarihi ve önemli şahsiyetlerinin olduğunu kaydeden Kurt yaptığı açıklama da, “Buram buram Anadolu kokan bu anlamlı sergide emeği geçen herkese teşekkür ediyor, projenin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
İl Müdürü Kurt’a 81 ili tanıtan minik öğrencilerin yaşamış olduğu heyecan ve mutluluk görülmeye değerdi. Sergi günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285