El Emeği Göz Nuru Ürünler Görücüye Çıktı

Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu tarafından hazırlanan yıl sonu geleneksel el sanatları ve resim sergisi açılışı gerçekleşti. Sergide el emeği göz nuru eserler davetlilerin beğenisine sunuldu.

El Emeği Göz Nuru Ürünler Görücüye Çıktı

Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu kursiyerlerinin bir yıllık el emeği göz nuru ürünlerinden oluşan yıl sonu sergisinin açılış töreni Vali Fahri Meral ile eşi Zehra Meral ve İl Müdürü Abdurrahman Kurt´un katılımı ile gerçekleştirildi.
Tarihi Çeşmeli Kilise’de gerçekleştirilen sergi, İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan serginin açılış konuşmasını Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Abdurrahman Koçak yaptı. Davetlileri selamlayarak konuşmasına başlayan Abdurrahman Koçak, yapmış oldukları faaliyetler ve açılan kurslar hakkında davetlilere bilgiler verdi.
Açış konuşmasının ardından Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu tarafından verilen ney kursunda eğitim alan öğrencilerin mini konseriyle devam eden programda "Gurbanım" mahlasıyla tanınan Karamanlı Halk Ozanı Mustafa Güngör seslendirdiği türkülerle sergiye renk kattı.
Ev tekstili, giyim, makine nakışı, el nakışı, ahşap boyama, seramik süsleme, yöresel kilim dokuma, resim, tablo ve kat´ı sanatının yer aldığı ürünlerden oluşan yıl sonu sergisi dört gün süresince misafirlerini ağırlayacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285