banner339

Ermenek 17. Taseli Kültür Sanat Ve Sila Festivali Kutlaniyor

Ermenek ilçesinde geleneksel olarak kutlanan Taseli Kültür, Sanat ve Sila Festivali, Festival Yürüyüsü ile basladi.

Ermenek 17. Taseli Kültür Sanat Ve Sila Festivali Kutlaniyor

Tekke Parki'ndan baslayan yürüyüsün ardindan Hükümet alaninda düzenlenen program çerçevesinde protokol konusmalari yapildi, Ali Riza Aliçli Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi tarafindan halk oyunlari sergilendi ve Karaman Belediyesi Mehter Takimi konser verdi. Festivale, Milletvekilleri Lütfi Elvan ve Mevlüt Akgün, Vali Yardimcisi Yilmaz Simsek, Belediye Baskani Kamil Ugurlu, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, Ermenek Kaymakami Ugur Sezer, Sariveliler Kaymakami Eyüp Özdemir, belediye baskanlari ve kalabalik bir vatandas toplulugu katildi. Ermenek Belediye Baskani Necati Akpinar, törende yaptigi konusmada aldiklari hizmetlerden memnun olduklarini ve Ermenek'in bir egitim yuvasi olma yolunda verdigi gayretlerin ilçeye fakülte açilarak devam etmesini beklediklerini belirtti.
Konusmalarin ardindan Mevlana Kalkinma Ajansi tarafindan desteklenen ve Ermenek Belediyesi tarafindan hazirlanan proje çerçevesinde eski Ermenek Evlerinin dis cephelerinde yapilan restorasyon çalismalari yerinde görülerek açilisi yapildi. Daha sonra büyük ilgi gören yörenin el sanatlarinin, yemeklerinin tanitildigi panayir açilisi gerçeklestirildi. Selçuk Ecza Holding tarafindan yaptirilan Ahmet Kelesoglu Kültür Merkezi'nin açilisi, ilçenin hayirsever vatandaslarindan Mehmet Çakir tarafindan yaptirilan Saglik Meslek Lisesi'nin açilisi, devlet tarafindan KMÜ Ermenek Meslek Yüksek Okulu yanina yaptirilan ögrenci yurdu açilisi, ilçe esnaflarindan bir vatandasin yaptirdigi zeytinyagi fabrikasinin açilislari sirasiyla gerçeklestirildi. Yüksek okul ögrenci yurdu açilisinda binayi gezen protokol mensuplari ögrenciler için yapilan bu yurttan çok etkilendiklerini 4 yildizli bir otel konforunda yapilan bu hizmetin Kredi Yurtlar Kurumu, Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi ve milletvekillerin azimli ve uyumlu isbirligi sayesinde gerçeklestirildigi dile getirildi.
Ermenek'te bir dizi açilisin ardindan Basyayla ilçesine gidilerek Basyayla Kültür Merkezi'nin açilisi gerçeklestirildi. Buradaki programin ardindan Emenek ilçesinde Yassikaya Mevkiinde yöre avcilarinin katildigi aticilik yarismalari ile etkinliklere devam edildi. Aksam ise Ermenek Sehir Stadi'nda Nadide Sultan'in katildigi halk konseri gerçeklestirildi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285