‘Gelecekten Geleneğe’ İsimli Sergisinin Açılışı Gerçekleşti

Geleneksel Türk el sanatları içerisinde önemli bir yer tutan ahşap oymacılığı üzerine eserler ortaya koyan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Personeli ve Ahşap Oyma Sanatçısı Mehmet Pamuk’un çalışmaları tarihi Taş Bina Sergi Salonunda açılışı yapılan sergi ile görücüye çıktı.

‘Gelecekten Geleneğe’ İsimli Sergisinin Açılışı Gerçekleşti

UNESCO tarafından tükenmeye yüz tutmuş el sanatının canlandırılması yönünde desteklenen ahşap oyma kıl testere alanında eğitim alan Mehmet Pamuk’u çalışmalarından dolayı tebrik eden İl Müdürü Abdurrahman Kurt, serginin hayırlı olmasını diledi.
KGRT mikrofonlarına konuşan eser sahibi Mehmet Pamuk bugüne kadar bütün eserlerini kendi el emeği ve sabrı ile ortaya koyduğunu dile getirerek: “ Bir devlet memuru olarak görev yapıyorum. Bu mesleği icra etmek için Bursa’da eğitim aldım. Şuan Karaman’da sanatımı devam ettiriyorum. El emeği göz nuru eserlerimi yaklaşık 4 gün ile 1 ay arasında değişen sürede üretiyorum. Sergimde 150 adet esere yer verdim. Sergimin açılışında bana destek olan İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve Belediye Başkanımız Savaş Kalaycı'ya teşekkürlerimi sunuyorum. Sergimize bütün halkımızı davet ediyorum” dedi.
Taş Bina Sergi Salonunda ahşap oyma sanatının her biri el emeği olan birbirinden güzel örneklerin yer aldığı eserler 30 Nisan Salı 2019 tarihine kadar ziyaretçiler tarafından gezilebilecek. Haber: Merve Ceylan

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2019, 16:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285