Gençligin Güçlü Sesleri “Sahne Sirasi Sende” Yarismasinda Parladi

Karaman’da, Gençlik ve Spor Bakanligi tarafindan Türk Halk Müzigi, Türk Sanat Müzigi ve geleneksel Türk müziginin yasatilmasi ve gelecek kusaklara aktarilmasi için ‘Sahne Sirasi Sende Türk Müzigi Yarismasi’ düzenledi.

Gençligin Güçlü Sesleri “Sahne Sirasi Sende” Yarismasinda Parladi

Gençlik Merkezi Konferans Salonu’nda yapilan yarismaya Gençlik Hizmetleri ve Spor Il Müdürü Hayati Kisacik, Gençlik Merkezi Müdürü Sabettin Gezen, Sube Müdürleri Mustafa Karadeniz, Osman Selçuk Akbas ve çok sayida davetli katildi.
Renkli görüntülere sahne olan ses yarismalarina 14-17 ve 18-21 yas kategorilerinde toplam 18 yarismaci katildi. 14-17 solo kizlar kategorisinde 9, 14-17 solo erkekler kategorisinde 2, 18-21 solo erkekler kategorisinde 2, 18-21 solo kiz kategorisinde 1 ve 14-17 solo çalgi kategorisinde ise 4 kisi yaristi.
Gençlerin Türk müzigine olan ilgilerinin artmasi amaciyla düzenlenen yarismanin jüri üyeligi ise Derya Ümran Akyol, Yilmaz Pekin ve Emre Kale tarafindan yapildi. Güçlü seslerin sahne aldigi ses yarismasinda 14-17 yas solo kiz kategorisinde Güzel Sanatlar Lisesinden Derya Yurter, 14-17 yas solo erkekler kategorisinde Merkez Anadolu Lisesinden Mustafa Kilinçarslan, 18-21 yas solo erkekler kategorisinde Güzel Sanatlar Lisesinden Özgür Aksu, 18-21 yas solo kizlar kategorisinde Gülizar Vural ve 14-17 yas solo çalgi kategorisinde Merkez Anadolu Lisesinden Ekrem Erdem Tekbasan kategorilerinde birinci olarak 08 Mart 2016 tarihinde Eskisehir ilinde yapilacak olan grup finallerinde Karaman'i temsil etme hakki elde eden yarismacilar oldu.
Türk Müzigi Yarismasinda dereceye giren yarismacilara ödülleri Gençlik Hizmetleri ve Spor Il Müdürü Hayati Kisacik ve Gençlik Merkezi Müdürü Sabettin Gezen tarafindan verildi. Kisacik, 08 Mart'ta Eskisehir’de yapilacak grup yarismalarinda Karaman’i temsil edecek birincilere basarilar diledi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285