banner329

'Geriye Kalan' İsimli Kişisel Sergi Sanatseverlerle Buluştu

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Murat Aksoy'un 'Geriye Kalan (Şıhalikâ)' isimli kişisel sergisinin açılışı yapıldı.

'Geriye Kalan' İsimli Kişisel Sergi Sanatseverlerle Buluştu

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Dursun Odabaş ve Prof. Dr. Murat Ertekin'in yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Hüsamettin Aslan'ın açılışını gerçekleştirdiği sergide 15 eser yer aldı.

Tuval üzerine akrilik ve karışık teknikte yapılan çalışmalarda savaşlardan geriye kalan acılar, kadın ve çocuk portreleri üzerinden yansıtılmaya çalışıldı.

Dr. Öğr. Üyesi Aksoy sergi ile ilgili şunları söyledi: "Eserlerimde dünyanın çeşitli bölgelerinde halen devam etmekte olan savaşlarda özellikle kadınların ve çocukların çektiği zorlukları anlatmaya çalıştım. Büyük ölçekli tuvallerde savaşın acı yanını çoklu boya katmanları, boya akıtmaları ve kağıt kolajlar vasıtasıyla eserlerime taşıdım."

Toplumsal konulara ilgisiyle bilinen Dr. Öğr. Üyesi Aksoy'un kişisel resim sergisi 27 Haziran'a kadar Karaman Hatuniye Medresesi'nde ziyaret edilebilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285