Karaman’ın Kuşları İstanbul’da

Duru Bulgur´un sosyal sorumluluk projesi “Karaman´ın Kuşları Sergisi” Caddebostan Kültür Merkezi´nde açıldı. 5 Haziran 2016 tarihine kadar gezilebilecek sergiden elde edilecek tüm gelir, İstanbul Karamanlılar Vakfı tarafından, ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitiminde kullanılacak.

Karaman’ın Kuşları İstanbul’da
Türk bulgurunu dünyaya tanıtmayı misyon edinen Duru Bulgur´un sosyal sorumluluk projesi “Karaman´ın Kuşları Sergisi” Caddebostan Kültür Merkezi´nde açıldı. Serginin açılışına katılamayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, yazılı bir mesaj gönderdi. Başkan Topbaş, mesajında Duru Bulgur´u bu anlamlı projeden dolayı kutladı.
Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Duru, açılışta yaptığı konuşmada, Karaman´ın bilinmeyen ama eşsiz güzellikte kuşları olduğunu belirterek, “Bu kuşların bazılarının nesilleri, yanlış avlanma, kurutulan göllerden dolayı ortaya çıkan barınma sorunu nedeniyle maalesef yok olma tehlikesiyle karşı karşıyadır” dedi.
Farkındalık yaratabilmek amacıyla böyle bir sergi düzenlediklerini vurgulayan Duru, “Biz bu projeye Karaman´ın Kuşları ismini verdik. Amacımız nesli tükenmekte olan kuşlara dikkat çekmektir. Bu doğrultuda projemizin diğer ayağı da Karaman Kuşları adlı kitap çalışmamızdır. Duru Bulgur Yayınlarından hazırlanan kitapta, 90 adet kuş fotoğrafı ve ilgi çekici bilgiler yer alıyor” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285