Karamanlı Şair Şaşma’ya Birincilik Ödülü

İlimizin tanınmış şair ve yazarlarından İbrahim Şaşma katılmış olduğu edebi yarışmalarla başarılarına başarı eklemeye devam ediyor.

Karamanlı Şair Şaşma’ya Birincilik Ödülü

Son olarak Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörlüğünce tertip edilen 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Zaferi temalı şiir yarışmasına ilimizden katılan Şaşma “ Bir Şehidin Not Defterinden” isimli eseri ile birincilik ödülüne layık görüldü. Ödülünü Trabzon ilinde Üniversite Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’nın elinden aldığını ifade eden Şair Şaşma, TRT Trabzon Radyosunda da konuk edilerek şiirini geniş bir kesime ulaştırmanın onurunu yaşadığını belirtti.

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü tarafından tertip edilen 15 Temmuz ve Türkiye Geçilemez temalı şiir yarışmasında da şairimiz “Gönül Lügatimde Temmuz” isimli eseriyle alanında uzman akademisyenlerin değerlendirmesi sonucu ikincilik ödülüne layık görüldü. Şair Şaşma, Milletimizin demokrasi uğruna verdiği mücadelenin zaferini kutlamak, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü korumak adına canlarını feda eden aziz şehitlerimizi anmak ve gazilerimizi yâd etmek amacıyla kaleme aldığım eserlerimle bir milletin yürek sesine tercüman olabilmenin mutluluğunu yaşıyor, aziz şehitlerimizi saygıyla anıyorum dedi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285