banner339

Karamanoglu Mehmet Beyin Torunlari Ankara’da

Ankara Nallihan’da Müdür Yardimcisi olarak görev yapan hemserimiz Mustafa Eryigit tarafindan hazirlanan Türkçem Eyvah adli tiyatro çalismasinin ilçe halkina yapilan sunumunda okulda uygulanan proje ve çalismalarda sinevizyon gösterisinde sunuldu.

Karamanoglu Mehmet Beyin Torunlari Ankara’da

Gecenin açilis konusmasini yapan Mustafa Eryigit “1 yildir gurur ve mutlulukla görev yaptigim okulumuzda güzel çalisma ve projelere imza attik. Az sonra sinevizyon gösterisinde bunlari izleyeceksiniz. Bu çalismalarda destegini esirgemeyen ögretmen arkadaslarima, Okul Müdürümüz Erdal Öztekin basta olmak üzere idareci arkadaslarima, tesekkür ediyorum. Ögrencilerimizin sosyal anlamda gelismeleri amaciyla yürüttügümüz projelerden biride az sonra izleyeceginiz “ Türkçem Eyvah “ adli oyundur. 

Karamanoglu Mehmet Bey 1277 tarihli fermaninda, yani 734 yil önce Bugünden sonra divanda, dergahda ve bargâhta, mecliste ve meydanda Türkçe’den baska dil kullanilmayacaktir.” diyerek Türkçe’yi resmi dil olarak kabul etmistir.  Güzel dilimizin bozulmaya basladigi su günlerde ögrencilerimiz bu çalismalariyla Türkçemize karsi olan sorumluluklarini yerine getirmeye çalisacaklardir. Nallihan Yatili Ilkögretim Bölge Okulunda proje ve çalismalarla birlikte her ay dogum günü kutlamalari, her hafta ayri bir etkinlik uygulamasi, sinevizyon gösterisinde gösterilmistir. Çalisma ve proje tanitimlarinin ardindan Nallihan ilçesindeki Türkçe isim kullanan isyerlerinin fotograflari tesekkür yaziyla birlikte gösterilmistir. Otuza yakin ögrencinin görev aldigi Tiyatro çalismasi ilçe halkinin yogun ilgini görmüstür. Salonun almadigi konuklar ilave bölümler açilarak oyunu o bölümden izlemislerdir” dedi.

Nallihan YIBO’da bir yildir uygulanan projeler
•Örnek Oluyorum Kazaniyorum projesi
•Uykudan önce okuyorum projesi
•Örnek Kisileri taniyorum projesi
•Ödülü zeka sorulu paylasim kutusu projesi
•Türkçem Eyvah Tiyatro çalismasi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285