“Kitap Fuarı” Başlıyor

Ayağının tozuyla ilklere imza atan Belediye Başkanı Savaş Kalaycı istek ve girişimleri sonucundan Karaman ilk “Kitap Fuarı’na” kavuşacak.

“Kitap Fuarı” Başlıyor

24 Mayıs - 2 Haziran tarihleri arasında kitapseverlerin ziyaretine açık olacak “Kitap Fuarı”na 50’den fazla yayınevi ile 60 kadar yazar katılacak. Kitaplarını imzalayacak ve söyleşi programına katılacak olan yazarlar arasında Nurullah Genç, Ataol Behramoğlu, İnci Aral, Müfit Can Saçıntı (Mandıra Filozofu), Pelin Çift, Mesut Yar ve Kahraman Tazeoğlu gibi isimler yer alıyor. 
İlimizde ilk defa yapılan “Kitap Fuarı” her gün 09.30 - 23.00 saatleri arasında açık olacak. Belediye Başkanı Savaş Kalaycı:“Adaylık sürecimizde Karaman’ı hak ettiği noktalara taşımak için gerekli tüm çalışmaları yapacağımızı kıymetli Karaman halkına vaat etmiştik. Bu çalışmaların önemli bir kolunu da elbette sosyal ve kültürel faaliyetler teşkil etmekte. Henüz birinci ayımızı doldurmuş olmamıza rağmen çok hızlı bir organizasyonla birkaç etkinlik gerçekleştirdik. Şimdi de ilimizde uzun yıllardır eksikliğini hissettiğimiz, diğer illerde gezerken imrendiğimiz kitap fuarlarını şehrimize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kitap fuarı kapsamında vatandaşlarımız hem kitaba kolayca ulaşabilecek hem de ünlü yazar ve sanatçılarla buluşma imkânına kavuşacaklar. Bu yıl ilkini gerçekleştireceğimiz kitap fuarını inşallah her yıl geliştirerek ve genişleterek sürdüreceğiz. Bu ve buna benzer etkinliklerle Karamanımızı sosyal ve kültürel etkinlik anlamında da hak ettiği yerlere taşıyacağız. Ben bütün hemşerilerimi ve özellikle de öğrenci kardeşlerimizi fuara davet ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2019, 14:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285