Kmü Çocuk Gelisimi Ögrencilerinden Keyifli Gösteri

Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi Saglik Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda, Çocuk Gelisimi Bölümünde ögrenim gören ögrenciler, birbirinden keyifli gösteriler sahnelediler. Üniversitenin Piri Reis Konferans Salonunda yapilan gösterilere, okulun ögretim elemanlari ve çok sayida ögrenci katildi.

Kmü Çocuk Gelisimi Ögrencilerinden Keyifli Gösteri

Çocuk ve Müzik dersi Ögretim Görevlisi Alper Yusuf Köroglu’nun yönetiminde gerçeklestirilen programda, Çocuk Gelisimi Bölümü ögrencileri, okul öncesi dönemdeki çocuklarin egitimine yönelik örnek müzikli drama sunumlari gerçeklestirdiler. Bu gösterilerde, Ögretim Görevlisi Özlem Yilmaz’in Egitimde Araç Gereç Gelistirme dersi kapsaminda yaptirmis oldugu kostümler kullanildi.

Katilimcilarin büyük bir keyif ile izledigi gösterilerde, Çocuk Gelisimi Bölümü normal ve ikinci ögretim ögrencileri, ders kapsaminda yaptiklari kostümleri giyerek okul öncesi dönemdeki çocuklara ögretebilecekleri ve uygulatabilecekleri türde gösteriler yaptilar.

Ögrencilerin müzik esliginde hazirladiklari dramatizasyonlar ve kalografiler, final notu olarak degerlendirildi.

Gösterilerde çiçek, ari, palyaço, mantar, kelebek, dünya çocuklari gibi kostümler giyen ögrenciler, hem kendileri eglendiler, hem de izleyenleri keyifli çocuk sarkilari esliginde eglendirdiler.

Büyük begeni ile izlenen ve Çocuk Gelisimi Bölümü ögrencileri ile ögretim elemanlari tarafindan aylar süren çalismalar sonucu olusturulan gösterilerin, her yil yapilmasi planlaniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285