KMÜ Yerleşkesinde Yaşayan Doğal Bitki Ve Hayvanlar Fotoğraflandı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Türk Dili ve Edebiyatı Öğrenci Topluluğu tarafından “Yok Olmadan” adlı fotoğraf sergisi düzenlendi. Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Sergi Salonunda gerçekleştirilen etkinliğin açılışı KMÜ Edebiyat Fakültesi öğretim üyeleri tarafından yapıldı.

KMÜ Yerleşkesinde Yaşayan Doğal Bitki Ve Hayvanlar Fotoğraflandı
Sonja Yaman ile Melek Şahin’in objektifinden 25 fotoğraf karesinin yer aldığı sergide Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Yunus Emre Yerleşkesinde yaşayan doğal bitki ve hayvan türlerine yer verildi. Sergide üniversite yerleşkesinde görülen Anadolu gelengisi, dikenli keler, kaplumbağa, kertenkele, tırtıl, arı, kelebek, karınca, karakulaklı kuyrukkakan, bayağı kuyrukkakan ve kukumav kuşu gibi canlıların yanı sıra kayalık bitkileri ve doğal çiçeklerin fotoğrafları ziyaretçilerin ilgisine sunuldu.
Etkinlik hakkında açıklamada bulunan Yaman ve Şahin, üniversitenin her geçen gün büyümesi ve gelişmesinden memnun olduklarını ancak binalar ve çevre düzenlemeleri yapılırken yerleşkede görülen canlı türlerinin yaşam alanlarının ve doğal taşlık bölgelerin korunmasını temenni ettiklerini belirttiler.
“Yok Olmadan” adlı fotoğraf sergisi, iki gün boyunca gezilebilecek.
Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2016, 17:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285