‘Masal Dünyasında Çocuk’ Konulu Resim Yarışması Şampiyonu Belli Oldu

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Genç Eğitimciler Öğrenci Topluluğu tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında 1-19 Nisan 2019 tarihleri arasında tertip edilen ‘Masal Dünyasında Çocuk Konulu Resim Yarışması’ sonuçları açıklandı.

‘Masal Dünyasında Çocuk’ Konulu Resim Yarışması Şampiyonu Belli Oldu

Yarışmanın ödül töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Genç Eğitimciler Öğrenci Topluluğu Başkanı Oğuz Merter’in açılış konuşmasıyla devam etti.
Açılış konuşmasının ardından sahneye gelen Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nesip Aktan bağımsızlık ve istiklal uğruna hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan hareket eden Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının, elde ettikleri zaferin 99'uncu yıl dönümüne ulaşmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi. Okuyan, anlayan, milli ve manevi değerlere sahip bireyler yetiştirmenin eğitim ile mümkün olduğuna dikkat çeken Aktan, "Eğitim bir bayrak yarışıdır; ailede başlar, daha sonra bayrağı biz eğitimciler devralırız." dedi. Düzenlemiş oldukları etkinlik ile başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle yad ettiklerini ifade eden Aktan, programın düzenlemesinde emeği geçen kişilere teşekkür etti.
Etkinlik, Eğitim Fakültesi öğrencileri tarafından sergilenen ritim gösterisi ve Abdurrahim Karakoç İlkokulu öğrenci tarafından sahnelenen halk oyunları ve ponpon gösterisi ile devam etti.
Program sonunda ‘Masal Dünyasında Çocuk’ konulu Resim Yarışması’nın kazananları açıklandı. Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kategorilerinde düzenlenen yarışmada juri üyeleri Doç. Dr. Gizem Saygılı, Öğr. Gör. Tekin Bayrak, Necati Şenocak ve İshak Ünüvar tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda okul öncesi kategorisinde Elif Bilge Kale birinci, Şevval Yıldız ikinci, Zeynep Zülal Demirel üçüncü olurken ilkokul kategorisinde Fatma Gürgün birinci, Yağmur Metik ikinci, Eymen Bıyıklı üçüncü, ortaokul kategorisinde ise Safiye Sude Gürsoy birinci, Ceylin Yıldırım ikinci, Sudenur Karademir üçüncü oldu.
Resim Yarışması final programı, ödül ve plaketlerin takdim edilmesinin ardından çekilen hatıra fotoğrafları sona erdi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285