Özel Gösteri 29 Haziran’da

9. Uluslararasi Türkçe Olimpiyatlarinin finalistlerinin yapacagi gösteri 29 Haziran 2011 Çarsamba günü Ilimizde yapilacak

Özel Gösteri 29 Haziran’da
20 Haziran 2011 tarihinde Aygün Otel’de basina konuya yönelik olarak bilgilerin verildigi toplantida konusan Türkçe Olimpiyatlari Karaman Il Organizatörü Suat Durdak, 17 ülkenin katilimiyla 2003 yilinda baslayan olimpiyatlara bu yil 130 ülkeden bine yakin ögrencinin katildigini, Türkçe Olimpiyatlari'nin bir ayaginin da bu sene ilk kez Karaman'da yapilacagini söyledi.
Karaman Aktif Sanayici ve Is adamlari Dernegi'nin organizasyonunda Karaman Valiligi ve Karaman Belediye Baskanligi'nin katkilari ile düzenlenecek Olimpiyatlarda Karaman'in hem senlenecegini hem de önemli bir organizasyona ev sahipligi yapacagini dile getiren Durdak, sunlari kaydetti: “Dünyanin dört bir yaninda Türkiye'yi temsil eden Türk okullarinin, yetistirdikleri ögrenciler Anadolu insaninin gururu oldu. Anadolu insaninin sevinç ve gururla uzaktan izledigi bu gönüllü egitim hareketi, bu yil 9'uncusu gerçeklesecek Türkçe olimpiyatlari ile meyvelerini gösterme imkani bulacak. Artik bizler, her ilkbaharda dünyanin onlarca ülkesinden gelen rengarenk Türkçe'nin çocuklarini gördügümüzde, gerçeklesmis bir rüyaya tanik olmanin saadetini yasiyoruz. Yillar önce çantasini, valizini alip, belki de adini ilk kez duydugu, dilini bilmedigi ülkelere ögretmen olarak giden delikanlilarin, genç kizlarin bugün ögrencileriyle çikip gelisi hepimize sevinç gözyaslari döktürüyor. 29 Haziran Çarsamba günü Kemal Kaynas Stadi'nda saat 20.30'da baslayacak etkinlige tüm Karaman halkini bekliyoruz.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285