“Sahte Cennette’ki Sessiz Çığlık” İsimli Tiyatro Oyunu Sahnelendi

Karaman Belediyesi ve Kent Konseyi tarafından düzenlenen “Sahte Cennette’ki Sessiz Çığlık” isimli tiyatro oyunu sahnelendi.

“Sahte Cennette’ki Sessiz Çığlık” İsimli Tiyatro Oyunu Sahnelendi
Karaman Belediyesi ve Kent Konseyi, madde bağımlılığına dikkat çekmek için bir tiyatro oyunu düzenledi. Piri Reis Kültür Merkezi’nde sahnelenen “Sahte Cennette’ki Sessiz Çığlık” isimli tiyatro oyununa özellikle gençler büyük ilgi gösterirken, Karaman Valisi Murat Koca ve eşi Vildan Koca, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ve eşi Şerife Çalışkan, Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven ve eşi Ayşe Konukseven ile İl Emniyet Müdürü Mehmet Sahne de tiyatroyu izleyenler arasındaydı.
Türkiye’de madde bağımlılığının tehdit boyutlarının farkında olduklarını belirten Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven, “Amacımız insanımızı kötü ve zararlı alışkanlıklar konusunda bilinçlendirmek. Türkiye'de yapılan son araştırmalara göre madde bağımlılığı yaşı giderek düşüyor. Toplumumuzu ve özellikle gençlerimizi ilgilendiren bu gibi önemli konularda Karaman Kent Konseyi olarak çeşitli faaliyetlerde bulunuyoruz. Bugün burada düzenlediğimiz tiyatro oyunu da bu çalışmalarımızdan biri. Gelen konuklarımıza tiyatro oyunu ile mesajlar vererek toplumumuzun bilinçlenmesini sağlıyoruz" şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285