Şehirler Ve Kültürler Yörelerimiz Projesi Devam Ediyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın hayata geçirmiş olduğu “Şehirler ve Kültürler Yörelerimiz” projesi Karamanlı gençlerden büyük ilgi görüyor.

Şehirler Ve Kültürler Yörelerimiz Projesi Devam Ediyor
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerin tarihi ve kültürel yönden çevre iller ile kendi il ve ilçelerini yakından tanıması, buralarda yaşayan akranları ile tanışması ve gençler ile diyaloğun arttırılmasına katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen '' Şehirler ve Kültürler Yörelerimiz '' projesi Karaman Gençlik Merkezi koordinesinde devam ediyor.
Hafta sonu düzenlenen ve Gençlik Merkezi tarafından koordine edilen gezi programlarında Kazım Karabekir, Ermenek, Sarıveliler ve Başyayla ilçelerinden gelen öğrencilerin yer aldığı 240 kişilik grup günü birlik düzenlenen gezi ile Konya’yı gezme fırsatı buldu. Erkek ve bayan gruplarının farklı günlerde gezdiği gezi programda öğrenciler Mevlana Müzesi, Şehitlik Müzesi, Sille Antik Kent, Kelebekler Vadisi, Bilim Merkezi ve Karatay Belediyesi Hayvanat Bahçesi gibi tarihi ve kültürel zenginlikleri görme fırsatı buldular. Geziye katılan öğrenciler, gezinin çok güzel geçtiğini, bu gezi sayesinde görmedikleri çoğu yerleri gördüklerini ve bu tür gezilerin başka zamanlarda da aynı şekilde tekrarlanmasını istedi.
Gezilerin 4 Hazirana kadar devam edeceğini belirten Gençlik Merkezi Müdürü Şabettin Gezen;” Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen bu önemli proje ile ilçelerde ve kırsal bölgelerde yaşayan yüzlerce gencimiz daha önce görmedikleri yerlere giderek oranın tarihi ve kültürel zenginliklerini görme fırsatı buluyor. Projede yer almak isteyen öğrencilerimiz Gençlik Merkezimize uğrayarak geziler hakkında detaylı bilgi alabilirler" diye konuştu.

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285