Taseli Kültür, Sanat Ve Sila Festivali Basliyor

Ilimize bagli Ermenek ilçesinde her yil geleneksel olarak düzenlenen ve bu yil 17. gerçeklestirilen Taseli Kültür, Sanat ve Sila festivali 22 Temmuz Cuma günü düzenlenecek Festival yürüyüsü ile baslayacak.

Taseli Kültür, Sanat Ve Sila Festivali Basliyor

Iki gün sürecek olan festivalinin ilk gününde saat 10.00’da Hükümet meydaninda Mehter takiminin gösterileri olacak. Saat 10.30’daysa Tekke Parki ile Hükümet Meydani arasinda festival yürüyüsü gerçeklestirilecek. Protokol konusmalarinin ardindan yeni alinan araç ve is makinelerinin tanitim ile hizmete sunumu yapilacak. Festivalin ilk günü etkinlikleri yöresel yemeklerin, ürünlerin ve el sanatlarinin sergilenecegi panayirin açilisiyla sona erecek.
23 Temmuz Cumartesi günüyse saat 10.00’da Ermenek Meslek Yüksek Okulu Ögrenci Yurdu’nda ERÇEV’in katkilariyla sünnet söleni yapilacak. Saat 14.30’da Ahmet Kelesoglu Kültür Merkezi, Fikriye-Mehmet Çakir Saglik Meslek Lisesinin, Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi Ermenek Ögrenci Yurdunun ve HAS-Nur Zeytinyagi Fabrikasinin açilislari gerçeklestirilecek.
Saat 17.30’daysa Aticilik yarismalari yapilacak. Festival etkinlikleri aksam saat 20.15’de Stadyumda sanatçilar Serenat Bagcan ve Nadide Sultan’in konuk olarak katilacagi konser programiyla sona erecek.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285