THM Ses Yarışmasının Birincisi Gamze Çalış Oldu

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) 741. Türk Dil Bayramı ve Yunus Emre’yi Anma Etkinlikleri kapsamında ‘Türk Halk Müziği Ses Yarışması’ düzenlendi.

THM Ses Yarışmasının Birincisi Gamze Çalış Oldu

İlimiz Belediyesi, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlendiği yarışmaya 40 yarışmacı katıldı. Yapılan elemeler sonunda ilk 10’a giren finalistler Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi 15 Temmuz Konferans Salonunda şampiyon olabilmek için bir kez daha performans sergiledi. TRT Ses Sanatçısı Meliha Güneş’in onur konuğu olarak katıldığı final programında müzik öğretmenleri Halil Erbay, Şevki Altan Uyar, Korkut Çoban, Abdülkadir Karataş ve İsmail Hakkı Keçeci jüri koltuğunda oturdu.

Final programında Ayşe Duman ‘Çalın Davulları’, Berkant Büyükdağ ‘Devrent Deresi’, Fatma Nur Candan ‘Ayrılık’, Gamze Çalış ‘Kar mı Yağmış’, Veli Geldi ‘İğdeli Yar’, Aykut Oğuz Günseven ‘Sevda Gitmiyor Serde’, Cemil Kocakafa ‘Ahirim Sensin’, Esra Öksüz ‘Mendilimin Yeşili’, Şeyma Nesrin Demirok ‘Çalın Davulları’ ve Eren Toklu ‘Kurusa Fidanın’ şarkılarını seslendirdi.

Birinciye 1000 TL, ikinciye 750 TL, üçüncüye 500 TL ve dördüncüye 250 TL ödülün verildiği yarışmanın 1.’si Gamze Çalış, 2.’si Cemil Kocakafa, 3.’sü Eren Toklu, 4.’sü Aykut Oğuz Günseven oldu.

Türk Halk Müziği Ses Yarışması final programı, ödül ve plaketlerin takdim edilmesinin ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285