banner358

Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı Sporcuları Öğrencilerle Buluştu

Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı sporcuları Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Arama Kurtarma Doğa ve Spor Öğrenci Topluluğu’nun davetlisi olarak öğrencilerle bir araya geldi. 

Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı Sporcuları Öğrencilerle Buluştu

Söyleşi öncesinde söz alan Topluluk Akademik Danışmanı Öğr. Gör. Kemal Kabasakal konuşmasında eğitim faaliyetleri içerisinde sürekli olarak engelleri yenme ile ilgili öğretilerde bulunduklarını belirtti. Kabasakal “Buradaki arkadaşlarımız engelleri yenmiş, başarı kazanmış ve bayrağımızı dalgalandırmış arkadaşlarımız. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Sporcu arkadaşlarımızı sizlerle buluşturmuş olmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.
“Söz Konusu Bayrağımız Olunca Vazgeçmek Olmaz”
Açılış konuşmasının ardından sporculardan ilk olarak söz alan Rahmi Özcan, ampute futbol branşının 2004 yılında ülkemize kazandırıldığını hatırlatarak, “İlerleyen yıllarda ülkemizde yedi farklı takım kuruldu ve bu takımlardan Milli Takım oluşturuldu. Milli takımımız da önce Avrupa Şampiyonası, sonrasında ise Dünya Şampiyonasında elde ettiği başarılarla emekleri boşa çıkarmadı. Bu süreçte başarısızlıklar da yaşadık fakat hiçbir zaman vazgeçmedik. Çünkü söz konusu bayrağımız olunca vazgeçmeyi hiçbir zaman düşünemezdik” dedi.
“Hiçbir Zaman Vazgeçmeyin Ve Hedeflerinize Kilitlenin”
Bu organizasyonlar sayesinde öğrencilerle bir araya gelmenin kendilerini çok mutlu ettiğini söyleyen Selim Karadağ “Öğrenci kardeşlerimizle bir araya gelerek onlara kendimizi anlatmak ve insanların istediklerinde neleri başarabileceklerini gösterebilmek bu organizasyonların en güzel yanı oluyor. Hiçbir zaman vazgeçmeyin ve hedeflerinize kilitlenin. Şayet biz aldığımız başarısızlıklar neticesinde bu işten vazgeçseydik bu başarıları elde edemezdik” şeklinde konuştu.
“Spor Bizim İçin Bir Yaşam Şekli”
Sporculardan Fatih Şentürk ise milli takımın katılmış olduğu organizasyonlarda saha içi ve saha dışında yaşadıkları duygu dolu anlarla ilgili paylaşımlarda bulundu. Sporun kendileri için bir yaşam şekli olduğunu vurgulayan Şentürk, “Hepiniz sporcusunuz ve sporu hayatınızın her alanında yaşayan bireylersiniz. Spordan hiçbir zaman ayrı kalmayın. Kendinizi geliştirme gayreti içinde olun” dedi.
“Sporcu Yetiştirmek Fidan Yetiştirmek Gibidir”
Yaklaşık 19 yaşından beri ampute takımında görev yaptığını belirten Şehmuz Erdinç ise birçok başarıya imza attıklarını hatırlatarak, “İnşallah Dünya Kupasını da ülkemize getirmeyi çok istiyoruz. Sporcu yetiştirmek fidan yetiştirmek gibidir. Ne kadar iyi yetiştirirseniz o kadar sağlam olacaktır. Sizler de sporcu yetiştirecek bireylersiniz. Şimdiden kendinizi bu yönde geliştirmeye gayret gösterin” diye konuştu.
Plaket takdimi ile sona eren söyleşinin ardından Türkiye Ampute Futbol Milli Takımı sporcuları, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercan Oktay’ı makamında ziyaret etti. 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285