Yazarlar Ermenek’te Öğrencilerle Buluştu

08 Nisan 2019 tarihinde başlayan  “1. Uluslararası Taşeli Karamanoğlu Mehmetbey Kültür ve Sanat Festivali” 10 Nisan 2019 tarihinde sona erdi.  

Yazarlar Ermenek’te Öğrencilerle Buluştu

Bu yıl ilki düzenlenen “1. Uluslararası Taşeli Karamanoğlu Mehmetbey Kültür ve Sanat Festivali”nin ana teması çocuk edebiyatı ve okuma kültürü oldu. Ahmet Keleşoğlu Kültür Merkezi’nde yapılan festivale ilçe Kaymakamı Tahir Yılmaz, ilçe protokolü, Türk Cumhuriyetlerinden ve Balkanlardan konusunda uzman akademisyen, yazar, yayıncı, gazeteci, eğitimci ve kütüphaneciler katıldı. 
“1. Uluslararası Taşeli Karamanoğlu Mehmetbey Kültür ve Sanat Festivali” kapsamında Prof. Dr Bülent Yılmaz, Prof. Dr. Coşkun Polat, Prof. Dr. Hüseyin Odabaş, Prof Dr Nimetullah Hafız, Prof. Dr Tacida Hafız, Mürteza Sulooca, Dr. Şemsettin Küzeci  Assel Lakhayeva, Gambarova ve Yalvaç Ural’ın konuşmacı olarak katıldığı “Çocuk Edebiyatı Okuma Kültürü ve Kütüphaneler” ve “Türk Dünyası Çocuk Edebiyatı ve Yayıncılık” konulu bir panel düzenlendi.  
“Çocuk Okur, Büyük Düşünür” temalı söyleşi kapsamında Ermenek merkez, Kazancı ve Güneyyurtta olmak üzere toplam yedi okulda okuma kültürü ve kütüphaneler konulu söyleşide öğrencilerle bir araya gelen yazarlar 1500 kitapla imza günü düzenledi. “Taşeli Yaratıcı Yazarlık Atölyesi”nde eğitim alan ve eğitimlerini başarıyla tamamlayan 27 öğrenciye de Ermenek Mustafa ve Ayşe Karpuzcu İlçe Halk Kütüphanesi’nde sertifikaları verildi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285