Ak Parti’de Kongre Mesaisi Başladı

Adalet ve Kalkınma (AK) Partisinin Ağustos ayı içerisinde gerçekleşecek olan 6’ncı Olağan büyük kongresi öncesindeAK Parti İl Başkanı Mehmet Er basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Ak Parti’de Kongre Mesaisi Başladı

15 Ağustos 2018 tarihinde saat 11’de AK Parti il başkanlığında yapılan toplantıya AK Parti Karaman Milletvekili Av. Selman Oğuzhan Eser, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Atabay, AK Parti Karaman Kadın Kolları Başkanı İmiş Günenç ve AK Parti Karaman Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Kale ile basın mensupları katıldı.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Er yaptığı konuşmasında: “6 Nisan 2017 Halk Oylamasıyla milletin onayını, 24 Haziran seçimleriyle milletin teyidini aldık. Hayata geçen Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemiyle birlikte Türkiye'de yeni bir dönem başladı. Liderimiz, Genel Başkanımız, Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, kurucusu olduğu, ‘yuvam, sevdam, aşkım' dediği partisine geri dönmüştür. 6. Olağan Büyük Kongre ile partimiz içinde bulunduğumuz bu yeni sürece uyum aşamasını tamamlayacaktır. AK Parti, Türkiye'ye hizmet etmeye ahdetmiş bir parti olmanın getirdiği sorumluluk bilinciyle, bir demokrasi şöleni içerisinde kongresini yapacaktır. AK Parti ilerlemeyi, yenilenmeyle teminat altına almıştır. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan öncülüğündeki bu kutlu davanın neferleri olarak bizler siyaseti bir bayrak yarışı olarak görüyoruz. Bizler siyaseti bir makam ve statü değil, bir görev ve sorumluluk addediyoruz. Görev ve sorumluluklarımızdaki değişim bizim için her seferinde bir yenilenme ve tazelenme anlamına gelmektedir. Bugüne kadar hizmet yarışında bayrağı aldığı noktadan hep daha ileriye taşıyan kadrolarımız, bugünden sonra da bu hizmet yarışında hep daha iyisi için çalışmaya devam edecektir. 18 Ağustos Cumartesi günü bütün teşkilatlarıyla birlikte Ankara Kapalı Spor Salonu'nda olacağız. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yorulmadan, bir an dahi duraksamadan büyük bir azim ve kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. İstikbalimiz olan çocuklarımıza ve gençlerimize verdiğimiz sözü tutarak, Türkiye'yi lider ülke yapma hedefimize, kararlılıkla yürüyeceğiz. Aziz Milletimizin kutlu yürüyüşünü engellemek için yapılan tüm girişimler, adı her ne olursa olsun, hangi mecrada yapılırsa yapılsın, Milletimizin kararlı ve dik duruşu, AK Parti kadrolarının azmi ve gayreti ile boşa çıkacaktır. Büyük ve Güçlü Türkiye, çocuklarımıza borcumuzdur. Kongremizin tüm AK Parti ailesine ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2018, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285