CHP Genel Başkan Yardımcısı Ve Parti Sözcüsü Tezcan: Memleket Kendi İçinde Bir Birini Anlamayan, Dinlemeyen Siyasetçilere Teslim Olmuş

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, bir yakınının cenazesine katılmak üzere geldiği Karaman’da ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ve Parti Sözcüsü Tezcan: Memleket Kendi İçinde Bir Birini Anlamayan, Dinlemeyen Siyasetçilere Teslim Olmuş

Partisinin il binasında partililerle buluşarak basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bülent Tezcan, “Türkiye’de medyanın tekelleştiği bir dönemde bizim sesimizi halka, millete ulaştırma konusunda basın mensuplarının verdikleri emeklere çok teşekkür ediyoruz. İnşallah Türkiye’de medyanın da özgürce yazabildiği, özgürce görevini yapabildiği, gazetecilerin tutuklu olmadığı, insanların geleceğinden kaygı ve korku içerisinde olmadığı bir Türkiye’yi hep beraber kuracağız. O zaman bizim için her şey çok daha güzel olacak” dedi.
“Deniz Baykal, Türk siyasetinin yetiştirdiği önemli simalardan birisidir”
Deniz Baykal’ın sağlık durumu hakkında da konuşan Tezcan, “Hayat gelip geçici, hepimiz yaşarken, hem ahiretimizi hesap edeceğiz, hem de bu dünyayı güzelleştirmek için uğraşacağız. Önceki genel başkanımız Deniz Baykal, şu anda rahatsız. Ona Allahtan şifa diliyorum. Biran önce sağlığına kavuşmasını diliyorum. Bugün bir ameliyat daha oldu. Gelen haberler iyi. İnşallah tez zaman da o da yeniden aktif çalışma hayatına döner. Baykal, Türk siyasetinin yetiştirdiği önemli simalardan birisidir diye konuştu.  
“Türkiye’de ithalat ve faiz lobisinin vanalarını keseceğiz”
Yapılan ithalatlarla da ilgili konuşan Tezcan, “Türkiye’de ithalat lobisinin arkasında bu iktidarın bakanları vardır. Bu hükümetin adamları vardır. Bir soygun düzeni almış yürümüş. Bunun için inşallah memleketi önümüzdeki dönemde yeniden yeni bir kalkınma hamlesiyle ayağa kaldıracağız. Nasıl ithalat lobisinin vanalarını keseceğiz. Vana kesmek nasıl olurmuş göstereceğiz. Öyle lafta değil faiz lobisinin vanalarını da keseceğiz dedi. 
“Bizler imam hatibe karşı değiliz ”
Eğitim konusuna da değinen Tezcan, “Eğitimde yeni bir devrim yapmadan memleketi ayağa kaldırmak mümkün değil. Eğitimi ayağa kaldıracağız. Yeni baştan hiç kimse bütün ülkede kendi anlayışına göre tek tip okul oluşturamaz. Eğer eğitim sistemini ayağa kaldırırsanız, ülke dünyanın zengin güçlü ülkeleri arasına girer. Gelişmenin yolu eğitimden geçiyor. Üretim yapmayan ülke zenginleşemez. Hazır yedi olur. Herkese ihtiyaca göre eğitim vereceksiniz. Bizler imam hatibe karşı değiliz. Ama bütün okulları imam hatip yapmanıza karşıyız. Bu memleketin herkese ihtiyacı var. Din adamına da ihtiyacı var, bilim adamına da ihtiyacı var. Sanayiciye de ihtiyacı var, çiftçiye de ihtiyacı var. Niye bizi tekbir anlayışa mahkûm etmeye çalışıyorsunuz. İtiraz bu, şikâyet budur. Memleket kendi içinde bir birini anlamayan birbirini dinlemeyen siyasetçilere teslim olmuş. Böyle siyaset istemiyoruz. Böyle yönetim istemiyoruz. Böyle ülke istemiyoruz diye konuştu. 
“Orta doğu kan gölüne döndü”
Orta doğunun kan gölüne döndüğünü söyleyen Tezcan, ”Türkiye olarak bizim orta doğudaki çatışmanın orta yerinde işimiz nedir. Suriye parçalansın diye niye uğraşıldı. Dünyanın her yerinden birileri geliyor, orta doğuda birbirlerini boğazlıyorlar. Bir heves tutturdular Emevi Camiinde namaz kılacağız diye, Süleyman Şah Türbesinde abdestleri bozuldu. Onun için diyoruz ki Türkiye’nin huzura ihtiyacı var. Oğlu askerde vatan görevini yapan anada huzur istiyor. Oğlu şehit olmuş, tabuta sarılmış anada huzur istiyor. Oğlu terör örgütünün kancasına düşmüş anada huzur istiyor. Huzur anaların sesidir. Şehidin anası da, teröristin anası da huzur istiyor. Demek ki biz huzuru inşa edeceğiz. Siyasetçinin görevi huzuru inşa etmektir dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285