CHP Karaman Teşkilatı Mersin Mitingine Katıldı

4 Aralık Cumartesi günü Cumhuriyet Halk Partisi Karaman teşkilatı, Mersin’de düzenlenen ‘Milletin Sesi’ mitingine katıldı.

CHP Karaman Teşkilatı Mersin Mitingine Katıldı

CHP Karaman İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı yaptığı açıklamada, “4 Aralık Cumartesi günü Mersin’de “ Milletin Sesi” mitingimizi tüm örgütlerimiz ve milletimiz ile gerçekleştirdik. Karaman İl Başkanlığı olarak tüm ilçe, kadın kolları ve gençlik kolları örgütlerimizle miting alanında yerimiz aldık. Astsubay Üstçavuş Cemil Mutlu’nun şehit olması sebebiyle mitingimizde müzik çalınmadı. Miting alanı milletimiz tarafından doldu taştı, alan dışında sokaklarda, evlerinin balkonlarında Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu büyük bir coşku ile dinlediler.

Bizim kitabımızda umutsuzluk yok. 20 yıldır bu ülkeyi yönetiyorlar. İki üniversite bitiren işsiz geziyorsa bu ayıp kime ait? Türkiye'yi bu ayıpta çekip çıkaracağız. TÜİK rakamları üzerinden, emekli, asgari ücret, memur yani milyonlarca kişinin aylığını düşük rakamlar üzerinden belirlemeye çalışıyorlar. Bu işin uzmanları da hesap yaptılar, akademisyenler. TÜİK yüzde 3, hocalar yüzde 9 belirliyorlar. Yüzde 21 diyor TÜİK, hocalar diyor yüzde 58. Hangisi doğru?

Milletimizin desteği ile iktidar olacağız. İlk 1 hafta içinde çiftçinin bankalara, tarım kredi kooperatiflerine borçlarını sileceğiz. Traktörü, hayvanları asla haczedilmeyecek. Ziraat Bankası çiftçi dostu bir banka olacak. Aynı şeyi esnaf için de yapacağız. Faize karşıysan neden bu faizler var, neden silmiyorsun? İktidar olduğumuzda ilk işlerden birisi esnaf bakanlığını kurmaktır, esnafın da yüzü gülecek. Halk Bankası'nı bir esnaf bankası yapacağız.

Atama bekleyen öğretmenler, engelliler, kadro açığı olan sağlık çalışanları, EYT'liler haklarını alacaklar. Bu iktidarın görevi, yeni politika milleti fakirleştirmek. Fakirliğimizi dolar baronlarına satmak istiyorlar. Buna izin vermeyeceğiz.

Değişim rüzgarları esiyor artık Türkiye'de. Buna karşı durmak mümkün değildir. Milletin sesi tüm Türkiye'de. Halkın adalet, hak istediğini görüyoruz. Erken seçim hatta hemen seçim istiyoruz sadece biz değil millet istiyor artık. Cumhuriyet Halk Partisi kadroları ve Millet İttifakı iktidara dertlere derman olmaya hazır, korkunun ecele faydası yok geliyor gelmekte olan.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285