Elvan, Kalkınma Bakanlığı Görevini Yılmaz’dan Devraldı

Başbakan Binali Yıldırım tarafından kurulan 65. hükümette Kalkınma Bakanlığı görevine getirilen hemşerimiz Lütfi Elvan yeni görevine başladı.

Elvan, Kalkınma Bakanlığı Görevini Yılmaz’dan Devraldı
Sabah Başbakan Yardımcılığı görevini Veysi Kaynak’a devreden Elvan, daha sonra, Kalkınma Bakanlığı’na geçerek burada düzenlenen devir teslim töreniyle Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’dan görevi devraldı.
Kalkınma Bakanı Lütfü Elvan, “Çok yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürdük, geceli gündüzlü çalıştık. Ülkemiz için, milletimiz için, ülkemizi daha iyi yerlere getirmek için bu çabayı, bu gayreti sarfettik. Bundan sonraki süreçte de milletimiz tereddütlü olmasın, yine geceli gündüzlü çalışmaya devam edeceğiz, milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.
Devir teslim töreninde konuşan Yılmaz, “Sayın Bakanımızın çok önemli bir birikimi var. Devlet Planlama Teşkilatı'nda çok uzun yıllar görev yaptı. Son dönemlerde reformlar konusunda yaptığı koordinasyon, ülkemizin değişimi, dönüşümü adına reform programlarımızın koordinasyonu konusunda da yine çok kritik bir görev üstlendi. Aynı kurumdan yetişmiş arkadaşız. Aynı partiden olan arkadaşıma bu görevi devretmenin mutluluğunu yaşıyorum. Uzun yıllardır görev yaptığımız bir dostuma, arkadaşıma görevi devretmenin ayrı bir şerefini, onurunu yaşıyorum. Kendisine başarılar diliyorum. Bugüne kadar yaptığı bütün görevlerde çalışkanlığıyla, hızlı hareket etmesiyle, kaliteli işler çıkarmasıyla bildiğimiz bir arkadaşımız. Eminim bu kurumda da çok önemli çalışmalara imza atacaktır.”
“BUNDAN SONRAKİ SÜREÇTE DE MİLLETİMİZ TEREDDÜTLÜ OLMASIN, YİNE GECELİ GÜNDÜZLÜ ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Kalkınma Bakanı Lütfü Elvan ise, Cevdet Yılmaz ile bürokrasi hayatında ve siyasi hayatında çok özel bir birlikteliklerinin olduğunu belirterek, “Parti ve bürokrasi birlikteliğimiz bizlere dayanışma getirdi. Kalkınma Bakanlığı aslında bütün bakanlıkları kesen, çok disiplinli bir yönü olmasıyla hep ön plana çıkmıştır. Ülkemizin gelişmesine, kalkınmasına çok önemli katkılar sağlamış bir kurum. Özellikle orta ve uzun vadeli planlar hazırlayan, Türkiye’ye bir anlamda vizyon çizen bir kurum. Bu açıdan ben Kalkınma Bakanlığımızı çok önemsiyorum. Gerçekten ülkemizin önünü açan, birçok reform sürecini başlatan kurumlarımızın başında geliyor. Bu açıdan Kalkınma Bakanlığımızın ne kadar güçlü, uzmanlaşmış bir kadrosu olduğunu biliyorum. Kalkınma Bağanlığımızın personeliyle birlikte Cevdet Bey’in bıraktığı yerden bizde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Milletimizden aldığımız destekle her zaman gurur duyduk bundan sonra da gurur duymaya devam edeceğiz. Çok yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürdük, geceli gündüzlü çalıştık. Ülkemiz için, milletimiz için, ülkemizi daha iyi yerlere getirmek için bu çabayı, bu gayreti sarfettik. Bundan sonraki süreçte de milletimiz tereddütlü olmasın, yine geceli gündüzlü çalışmaya devam edeceğiz, milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.


 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285