Genel Başkan Sarıgül, Karaman’da Af Çağrısında Bulundu

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Karaman’da mahkumlara genel af çağrısını yineledi.

Genel Başkan Sarıgül, Karaman’da Af Çağrısında Bulundu

Türkiye Değişim Partisi Karaman İl Başkanlığı yönetimiyle birlikte Karaman M Tipi Cezaevi önünde açıklamalarda bulunan TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye Değişim Partisi olarak il il gezdiklerini ve kader mahkumları için af çağrısında bulunduklarını belirterek, “Bugün af çağrısında bulunduğum 59'uncu ildeyim. Türkiye Değişim Partisi olarak af talebimiz siyasi bir talep değil, tamamen vicdani bir taleptir. Pandemi koşulları münasebeti ile online yargılamalar oldu, gözden kaçan bazı konular oldu, hızlı yargılamalar oldu. Şuanda cezaevlerimizde 30 kişilik 40 kişilik koğuşlarda çok sayıda kader mahkumunun kaldığını görmekteyiz. Yine pandemi koşulları münasebeti ile dışarıdan hiçbir şey cezaevlerine alınmadığı gibi kader mahkumlarımızın büyük bir sıkıntısı olduğunu görmekteyiz. 6 buçuk milyon mülteciye kucak açan benim vicdanlı devletim, benim adaletli devletim, kader mahkumlarına da inşallah kucak açacaktır. Şuanda cezaevlerinde binlerce çocuğumuz var anneleri doğumlarını orada yaptı daha yaşamla bu evlatlar buluşamadı. İçeride birçok çocuğumuz var babasına, amcasına, dayısına ağabeyine ne yazık ki kavuşamadı. Pandemi koşulları münasebeti ile özelikle ve özellikle esnaflarımızın büyük sıkıntıları oldu çeklerini senetlerini ödeyemediler başlarına büyük sıkıntılar geldi. Yine ülkemizi bölmek isteyen hasetler, fesatlar münafıklar ve şer güçler şuanda gençlerimizi uyuşturucu batağıyla karşı karşıya bıraktı. Birçok gencimiz uyuşturucu batağına saplandı. O nedenle çocuklar için affet Türkiyem, anneler için affet Türkiyem, babalar için affet Türkiyem, toplumsal barış için affet Türkiyem ”dedi.

“Gürsel Tekin’in açıklaması kendi bulunduğu siyasi partiyi bağlar”

Bir gazetecinin “CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'in dün yaptığı bir açıklama vardı HDP'ye bakanlık verilebilir buna Meral Akşener'de bir tepki gösterdi. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz” sorusuna Mustafa Sarıgül, “Biz Türkiye Değişim Partisi olarak takdir edersiniz ki diğer siyasi partilerin iç işlerine karışamayız. Gürsel Tekin uzun yıllar siyasetin içerisinde, siyasetin her kademesinde görev yapmış uzun yıllardan beridir de milletvekilli koltuğunu başarıyla koruyor. Gürsel Tekin bir açıklama yaptığına göre altı boş bir açıklama olduğunu tahmin etmiyorum. Gürsel Tekin'in açıklaması kendi bulunduğu siyasi partiyi bağlar. Kendi yetkili kurulları bunu en iyi şekilde değerlendirecektir. “diye konuştu.

“Ayıdan post Amerika’dan dost olmaz”

Fransa Cumhurbaşkanın ‘Yunanistan’ın Yanındayız’ diye açıklama yapmasını esefle ve üzüntüyle karşılıyorum diyen Sarıgül, “Türkiye Cumhuriyeti olarak biz bütün komşularımızla barış içerisinde yaşamasını arzu eden çok büyük bir milletiz. Görüyorum ki Fransa Cumhurbaşkanı Macron tarihe bakmamış Gaziantep’e bakmamış. Atalarımız, dedelerimiz, ecdadımız yıllar önce Gaziantep de nasıl Fransız’a bir Osmanlı tokadı attılarsa o tokadı Macron’a hatırlatmak isterim. Macron da Yunanistan Başbakanı Micotakis de bilsin ki ayıdan post Amerika’dan dost olmaz. Micotakis Amerika’ya, Fransa’ya güvenmesin Türkiye ile dost olmaya baksın. Yunanistan Parlementosu önüne geldim ve Micotakis’e hatırlattım. Sayın Micotakis biz barış istiyoruz siyaset adamları savaş istemez barış ister Sayın Micotakis Fransa’dan da Amerika’dan da sana fayda germez. Türkiye ile dost olmaya bak“ dedi.

“Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı görevini her Türk vatandaşı gibi hak ediyor”

Mustafa Sarıgül, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda benim tabi ki bir şey söylemem doğru olmaz diyerek, ”Kemal Kılıçdaroğlu 657 sayılı Devlet Personeli Yasasına göre devletimizde uzun yıllar görev yapmıştır. İlgisiyle, becerisiyle dürüstlük anlayışıyla Cumhurbaşkanlığı görevini her Türk vatandaşı gibi hak ettiği gibi Kılıçdaroğlu da Cumhurbaşkanlığını hak eden isimlerden bir tanesidir. Kendisine başarılar diliyorum “dedi.

Sarıgül, açıklamasının ardından burada mahkumların yakınlarıyla bir süre sohbet etti.

Mustafa Sarıgül, daha sonra beraberindekilerle birlikte Karaman Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Cemiyet Başkanı Kemal Önder Demirkollu ile gazeteciler tarafından karşılanan Sarıgül, bir süre cemiyet binasında gazetecilerle görüşerek sohbet etti. İHA

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2022, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284