banner358

Karaman İcra Dairesi

T.C. KARAMAN  İCRA DAİRESİ  2016/19277 ESAS  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Karaman İcra Dairesi

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Karaman il, Merkez İlçe, 1684 Ada, 5 Parsel, ZEMBİLLİ Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm parsel üzerinde bulunan Bodrum+Zemin+1+Teras Katlı betonarme apartmanın 1. katında bulunmaktadır. Bina dış cephesi ısı yalıtım amaçlı mantolama yapılmamış olup üzeri kimyasal sıvalıdır. Daire 3 oda, 1 salon, antre, mutfak, banyo ve tuvaletten teşkil edilen dairenin 118.00 m2 olduğu yerinde yapılan ölçüm, yapı ruhsatı ve onaylı projesinden tespit edilmiştir. Odaların zemin kaplaması ahşap parke döşeme kaplamasıdır. Kapılar ahşap kapı, pencereler PVC penceredir. Duvarlar kaba+ince sıva üzeri plastik boyalıdır. Islak hacim duvarları yarıya kadar fayans kaplı olup döşemesi seramik kaplamadır. Banyoda duşa kabin bulunmaktadır. Mutfakta mutfak tezgahı üstü ahşap mutfak dolabı ve tezgah altı dolapları mevcuttur. Daire giriş kapısı ahşap kapıdır. Daire doğalgazlı kalorifer ısıtmalıdır. Mesken dört cephelidir. Daire ara kat dairedir. Bİna çatısı ahşap çatı üzeri kiremit kaplamalıdır. Binada asansör bulunmamaktadır. Bina yaklaşık 20 yıllık bir binadır. Parselin etrafındaki yapıların hali hazırdaki durumu, parselin cephesi (güney ve batı), parselin bulunduğu yer itibariyle şehir merkezine olan mesafesi (3000 m) imar çalışmalarının tamamlanma durumu, imar durumu (yerleşim sahasında, bodrum hariç 2 kata kadar % 30 kullanımlı ayrık nizam yapı yapılabileceği) belediyenin her türlü altyapı ve üstyapı hizmetlerinden yararlanma durumu vs. özellikleri göz önüne alındığında ve yapılan piyasa araştırması neticesinde, 2018 yılı itibariyle piyasa rayiçleri ve emsal emlak verileri ışığında arsa 1 m2sinin değerinin 450.00 TL/m2 olabileceği kanaatine varılmıştır.
Adresi        : İbrahim Hakkı Konyalı Mah. 1093. Sok. No: 12/2
Yüzölçümü        : 442 m2
Arsa Payı        : 228/442
İmar Durumu    : Var
Kıymeti        : 173.400.00 TL.
KDV Oranı        : % 1
Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydında muhtelif hacizler ve ipotek vardır.
1. Satış Günü    : 28/09/2018 günü 10.00-10.05 arası
2. Satış Günü    : 24/10/2018 günü 10.00-10.05 arası
Satış Yeri        : Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN
2 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Karaman İl, Merkez İlçe, 4523 Ada, 1 Parsel, YEŞİLADA Mahalle/Köy, 2 Nolu bağımsız bölüm; parsel üzerinde bulunan Bodrum+Zemin+2 Katlı betonarme apartmanın 2. katında bulunmaktadır. Bina dış cephesi ısı yalıtım amaçlı mantolama yapılmış olup üzeri boyalıdır. Daire 3 oda, 1 salon, antre, mutfak, banyo, kiler ve tuvaletten teşkil edilen dairenin 121.00 m2 olduğu yerinde yapılan ölçüm, yapı ruhsatı ve onaylı projesinden tespit edilmiştir. Odaların zemin kaplaması ahşap parke döşeme kaplamasıdır. Kapılar ahşap kapı, pencereler PVC penceredir. Duvarlar kaba+ince sıva üzeri plastik boyalıdır. Islak hacim duvarları yarıya kadar fayans kaplı olup döşemesi seramik kaplamadır. Mutfakta mutfak tezgahı üstü ahşap mutfak dolabı ve tezgah altı dolapları mevcuttur. Daire giriş kapısı ahşap kapıdır. Daire dogalgazlı kalorifer ısıtmalıdır. Mesken kuzey ve batı cephelidir. Daire son kat çatı altı dairedir. Bina çatısı ahşap çatı üzeri kiremit kaplamalıdır. Binada asansör bulunmamaktadır. Bina yaklaşık 23 yıllık bir binadır. Parselin etrafındaki yapıların hali hazırdaki durumu, parselin cephesi (güney ve batı) parselin bulunduğu yer itibariyle şehir merkezine olan mesafesi (3000 m), imar çalışmalarının tamamlanma durumu, imar durumu (yerleşim sahasında, bodrum hariç 3 kata kadar % 30 kullanımlı ayrık nizam yapı yapılabileceği) belediyenin her türlü altyapı ve üstyapı hizmetlerinden yararlanma durumu vs. özellikleri göz önüne alındığında ve yapılan piyasa araştırması neticesinde, 2018 yılı itibariyle piyasa rayiçleri ve emsal emlak verileri ışığında arsa 1 m2’sinin değerinin 500.00 TL/m2 olabileceği kanaatine varılmıştır.
Adresi        : Mehmet Akif Ersoy Mah. 962. Sok. No: 1/5 Karaman
Yüzölçümü        : 4.753 m2
Arsa Payı        : 1/36
İmar Durumu    : Var
Kıymeti        : 138.613.00 TL.
KDV Oranı        : % 1
Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydında muhtelif hacizler ve ipotek vardır.
1. Satış Günü    : 28/09/2018 günü 10.10-10.15 arası
2. Satış Günü    : 24/10/2018 günü 10.10-10.15 arası
Satış Yeri        : Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN

 Satış şartları:
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/19277 Esas sayılı başvurmaları ilan olunur. 26/07/2018
(BM.18.338)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285