T.C.  KARAMAN  İCRA DAİRESİ  2018/3694 ESAS

 TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI 

T.C.  KARAMAN  İCRA DAİRESİ  2018/3694 ESAS

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
 1 NO'LU TAŞINMAZIN 
Özellikleri         : Karaman İl, Merkez İlçe, 2869 Ada, 3 Parsel, HACI CELAL Mahalle/Köy, A Blok 1 Nolu Bağımsız Bölüm Ana taşınmaz 570 m² alana sahip kuzeybatı yönden yola cepheli ara parsel üzerinde ayrık nizamda betonarme karkas yapıda 3/A yapı sınıfında inşaa edilmiş 4 daireli A blok ve 2 daireli B blok olmak üzere 2 bloklu taşınmazdır. satışa konu bağımsız bölümlerin bulunduğu A blok parselin doğu (arka) kısmında konumlu olup bodrum+zemin+3 normal katlıdır. zemin ve normal katların herbirinde birer mesken olmak üzere 4 meskenden oluşmaktadır. taşınmaz 32 yaşındadır. parsel çevresi bahçe duvarı ile çevrili, ana taşınmazın dış cephesi yalıtımsız, kumlu sıva üzeri dış cephe boyalıdır. bina giriş kapısı ile merdiven ve balkon korkulukları demir doğramadır. merdivenler ve sahanlıklar mozaik betondur. binada asansör bulunmamaktadır. yaşına bağlı olarak kısmi fonksiyonel eskime mevcuttur. Satışa konu zemin kat 1 nolu bağımsız bölüm mesken niteliklidir. bulunduğu katta tek daire olup 4 yönden açık cephelidir. projesine göre 2 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 antre, 2 balkon, 1 banyo, 1 wc, 1 kömürlük hacimleri olmak üzere 112 m² brüt, 100 m² net alanlıdır. projeye aykırı olarak mutfak balkonunun duvar örülmek suretiyle kapatılarak mutfağa dahil edildiği, mutfaktan bah çeye çıkış kapısı verildiği tespit edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap, pencereleri PVC doğramadır. Antre ve odaların zeminleri laminat parke, duvarları plastik boyalıdır. Mutfak ve banyo, wc zeminleri ile duvarları 2/3 yüksekliğe kadar fayans kaplıdır. Isınması doğalgaz 
kombi ile sağlanmaktadır. Mutfak dolaplarısuntalem, tazgahı suni mermerdir. 
Adresi         : Alacasuluk Mah. 486 Sk. No:3-1 A Blok Zemin Kat D:1 Karaman 
Yüzölçümü         : 570 m2 
Arsa Payı         : 384/2850 
İmar Durumu     : Ayrık nizam kat yapılaşma koşullarında T4 (konut+ticaret) alanı lejantında kalmaktadır. Yönetmelik gereği TAKS:0,40'ı geçemez. Parselin kuzeydoğu yönden az miktarda yola terki bulunmaktadır. 
Kıymeti         : 111.360,00 TL 
KDV Oranı        : %1 
Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydında mevcuttur. 
1. Satış Günü     : 17/10/2019 günü 14:40 - 14:45 arası 
2. Satış Günü     : 13/11/2019 günü 14:40 - 14:45 arası 
Satış Yeri         : Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN 
---------------------------------------------------------------------------------------------- 
2 NO'LU TAŞINMAZIN 
Özellikleri         : Karaman İl, Merkez İlçe, 2869 Ada, 3 Parsel, HACI CELAL Mahalle/Köy, A Blok 2 Nolu Bağımsız Bölüm Ana taşınmaz özellikleri yukarıda belirtilmiş olup Satışa konu 1. kat 2 nolu bağımsız bölüm mesken niteliklidir. bulunduğu katta tek daire olup 4 yönden açık cephelidir. projesine göre 2 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 antre, 2 balkon, 1 banyo, 1 wc, 1 kömürlük hacimleri olmak üzere 112 m² brüt, 100 m² net alanlıdır. projeye aykırı olarak mutfak balkonunun demir doğrama cam ile kapatıldığı tespit edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap, pencerelerin bir kısmı PVC, bir kısmı ahşap doğramadır. Antre, mutfak ve odaların zeminleri laminat parke, antre duvarları duvar kağıdı, odalar plastik boyalıdır. Mutfak duvarları yarı yüksekliğe kadar fayans kaplıdır. Banyo, wc zeminleri mozaik beton, duvarları yarı yüksekliğe kadar fayans kaplıdır. Isınması doğalgaz kombi ile sağlanmaktadır. Mutfak dolapları suntalem, tazgahı suni mermerdir. 
Adresi         : Alacasuluk Mah. 486 Sk. No:3-1 A Blok 1. Kat D:2 Karaman
Yüzölçümü         : 570 m2
Arsa Payı        : 384/2850
İmar Durumu        : Ayrık nizam kat yapılaşma koşullarında T4 (konut+ticaret) alanı lejantında kalmaktadır. Yönetmelik gereği TAKS:0,40'ı geçemez. Parselin kuzeydoğu yönden az miktarda yola terki bulunmaktadır.
Kıymeti         : 111.360,00 TL
KDV Oranı        : %1
Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü     : 17/10/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü     : 13/11/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri        : Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN
----------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik  or tamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüç hanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-  Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek  üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Dev let tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; 
aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği tak dirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3694 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/08/2019
(İİK m.126) 
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. 
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
(B.M.19.303)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285