banner358

T.C. KARAMAN İCRA DAİRESİ 2018/8260 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. KARAMAN İCRA DAİRESİ 2018/8260 ESAS

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
Özellikleri: TAPU KAYITLARI: Keşfe konu taşınmaz, Tapuda Karaman İli, Merkez
İlçesi, Yenişehir Mahallesi, Çoğlu Yolu Mevki, 4.143,54 m2 alanlı 3311 Ada 8 Parsel Nolu, İki Adet 7 Katlı Betonarme Apartman Ve Arsası vasfındaki ana taşınmazda konumlu, A Blok, 82/4144 Arsa Paylı, MESKEN Niteliğinde, 1. Kat 8 Nolu bağımsız bölümdür.
ADRES BİLGİLERİ: Taşınmaz Yenişehir Mah. 1279. Sok. No: 2/6 Merkez / Karaman posta adresinde konumludur. (UAVT: 2709144428) Taşınmaz, kent merkezinin ~2 km kuzeydoğusunda, Tren yolunun kuzeyinde kalan ve yeni gelişmekte olan çeper mahallelerdendir. Yakın çevresinde 0-3 yaşında benzer nitelikte çok katlı site ve apartmanlar ile 3-4 katlı eski-yeni yapılar ve çok sayıda boş parsel bulunmaktadır.
İMAR DURUMU: Parselin imar durumu 13.06.2012 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Karaman Revizyon ve İlave Uygulama İmar Planına göre Ayrık nizam 3 kat, Ön Bahçe Çekme Mesafesi.5m, Yan Bahçe Çekme Mesafesi 3m yapılaşma koşullarında Konut 'Alanı lejantında kalmaktadır. TAKS:0,30 KAKS:0,9?dır. Plan notlarına istinaden parsel büyüklüğü sebebiyle Hmax Serbest izni ve emsal oranında artış izni verilebilmektedir.BAĞIMSIZ BÖLÜM ÖZELLİKLERİ: Keşfe konu A Blok 1. katta konumlu 8 Nolu bağımsız bölüm, tapu kayıtlarında ve mahallinde MESKEN vasfındadır. Bina girişine göre sağ ön köşede konumlu, kuzey ve doğu yönlerden cepheli dairedir. Taşınmazın plan tertibi projesinde göre ve yerinde, 3 oda, 1 salon, 1 antre, 1 hol, 1 mutfak, 1 banyo, 1 lavabo-wc, 2 balkondan oluşmakta olup brüt 113 m2 alanlıdır. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar Amerikan panel, Pencereleri ve balkon kapıları PVC doğramadır. Antre, hol, mutfak ve tüm odaların zeminleri laminat parke kaplı, balkon zeminleri ile ıslak hacimlerin zemin ve duvarları seramik kaplıdır. Mutfak dolapları MDF, tezgahı suni mermerdir. Antre, salon ve 1 oda duvarları duvar kağıdı kaplı, diğer duvarları saten boyalı, tavanları asma tavan ve spot ışıklandırmalıdır. WC’de Hilton lavabo, banyoda dolaplı lavabo, duşakabin ve klozet, antrede MDF malzemeden mamul vestiyer mevcuttur. Isınması merkezi sistem doğalgaz ile sağlanmaktadır. (Taşınmazın iç mekan keşfi yapılamamıştır ancak binadaki tüm meskenlerin aynı inşai özelliklerde olması, inşasının yeni tamamlanmış olması ve site görevlisinden alınan bilgilere istinaden eksik imalat olmadığı kanaatine varılmıştır)
Kıymeti    : 199.750,00 TL                                                                       KDV Oranı :%1
Kaydındaki Şerhler : Alacaklı bankaya ipotekli olup muhtelif hacizler vardır
1.Satış Günü: 20/05/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2.Satış Günü: 14/06/2019 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri: Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN
Satış şartları :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutan üzerinden rüçhan haklan vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi- için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatım kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8260 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/03/2019

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285