banner329

T.C. KARAMAN İCRA DAİRESİ 2019/5624 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.  KARAMAN  İCRA DAİRESİ  2019/5624 ESAS

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NOLU TAŞINMAZIN

Özellikleri                 : Karaman İl, Merkez İlçe, 1698 Ada, 4 Parsel, ZEMBİLLİ Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm parselde bulunan betonarme karkas yapılmış olan bodrum+2 katlı binanın Zemin kat 1 nolu bağımsız bölüm mesken 80m2 olup 1/2 m2 arsa payına sahiptir. Binanın bulunduğu arsa 322 m2 alanındadır. Bina bodrum+2 katlı betonarme karkas yapı olup 6,5 metre yüksekliğindedir. Bina 09.11.1992 tarih 12/10 sayılı inşaat ruhsatı ile yapımına başlanmıştır. Bina 994 yılında tamamlanmıştır. Yapılan kontrolde yapıda zemin kat ve bodrum kat kömürlük olarak bulunsada yerinde yapılan incelemede 1.kat olduğu, yapı sahibi zemin katı bodrum kat olarak kabul ettiği, inşaat ruhsatına aykırı olarak su basman kotu yüksek yapılmasından dolayı zemin katın altında 1 adet depo (mesken)meydana gelmiştir. Kaba ve ince sıvaları yapılı dış cephe boyası yapılıdır.Tapu kayıtlarında Ek 1 kömürlük eklentisi olarak gözükmektedir. Bodrum kat Yapının ısıtma sistemi bireysel sistem doğalgazlı Mutfak ve banyonun alt ve üst dolapları mevcutt, 3 oda, banyo ve tuvaletten meydana gelmiştir. 80m2 olan meskenin kapıları ahşap pencereleri PVC. kaplamadır. Kullanılabilir vaziyettedir.İnşaat ruhsatına göre bodrum kat kaçak olup fakat yerinde yapılan kontrolde mesken olarak yapıldığı ve kullanılmakta olduğu tespit edilmiştir. Zemin katın Isıtma sistemi doğalgazlı bireysel kaloriferli olup 3 oda, 1 mutfak, 1 banyo, 1 lavabo,1 tuvaletten meydana gelmiş olup kapılar ahşap, pencereler PVC olup ısıcamlıdır. Islak hacmin bulunduğu mahallerin duvarları tavana fayans ile kaplıdır. Mutfak alt ve üst dolapları mevcuttur. Oda duvarları ise saten boyalıdır. Odaların taban tahtası laminat parke olarak mevcuttur. Mevcut meskenin şehir merkezine uzaklığı 2500 metre olup doğu cephelidir.

Adresi                       :  İbrahim Hakkı Konyalı Mah. 1097 Sk. No:8/1 Zemin Kat Karaman

Yüzölçümü                :  322 m2

Arsa Payı                  :  1/2

İmar Durumu            : İnşaat tarzı Ayrık nizam bodrum+2 kat, TAKS:% 30'u geçemez,

Kıymeti                     :  249.200,00 TL

KDV Oranı                 :  %1

Kaydındaki Şerhler   : Eklenti kömürlük

1. Satış Günü                        : 31/10/2019 günü 15:15 - 15:20 arası

2. Satış Günü                        : 25/11/2019 günü 15:15 - 15:20 arası

Satış Yeri                  : Karaman Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu Merkez/KARAMAN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-  Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim mas rafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri la zımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale be deli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olu nacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, baş kaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5624 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 06/09/2019

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285