13 Saglik Evine Vekil Ebe Ve Hemsire Alinacak

Ilimize bagli Gülkaya, Boyali, Çukurbag, Morcali, Çoglu, Lale, Çat, Kiraman, Akarköy, Üzümlü, Dumlugöze, Yukariçaglar ve Katranli köylerinde bulunan Saglik evlerine vekil ebe ve hemsire alinacak.

13 Saglik Evine Vekil Ebe Ve Hemsire Alinacak
banner308
Il Saglik Müdürlügü’nden yapilan açiklamada, “Istifalar ve çesitli nedenlerle halen bos olan köy saglik evlerine yerlestirme yapilacaktir. Saglik Meslek Yüksekokulu veya Saglik Meslek Lisesi Ebelik, Hemsirelik veya Ebelik – Hemsirelik alanindan mezunu olanlardan ve öncelikle saglik biriminin bulundugu yerde veya ilde ikamet edenlerin müracaatlari kabul edilecektir. Ihtiyaçtan fazla müracaat olmasi halinde öncelik sirasina göre lisans mezunu, ön lisans mezunu ve lise mezunu olmak üzere KPSS puani yüksek olandan baslanarak alim yapilacak olup, müracaat edenler arasinda yeterli sayida KPPS puanina sahip aday bulunmamasi halinde ise diploma notu usulüne göre alim yapilacaktir. Personel açigi bulunan saglik evlerinde öncelikle Ebe istihdami yapilacak, yeterli sayida ebe müracaati bulunmamasi halinde hemsire istihdamina gidilecektir” dendi.
8 Mart’ta baslayan basvurularin 23 Mart Cuma günü mesai bitimine kadar devam edecegi açiklanirken, basvurularin merkeze bagli kurumlar için Saglik Müdürlügüne, ilçelere bagli kurumlar içinse Kaymakamliklara yapilmasi istendi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285