Başhekim Taşçı: “Depremzede Vatandaşların Tedavisi Hastanemizde Devam Ediyor”

Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Halil İbrahim Taşcı, Kahramanmaraş başta 10 ilde meydana gelen deprem sonrası yaralı afetzede vatandaşların ilimizde tedavileriyle ilgili açıklama yaptı.

Başhekim Taşçı: “Depremzede Vatandaşların Tedavisi Hastanemizde Devam Ediyor”

Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin deprem bölgelerinden gelecek hastalar için gerekli tedbir ve hazırlıkların tamamlandığını belirten Başhekim Dr. Öğr. Üyesi Halil İbrahim Taşcı, “Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde yaralanarak ilimize getirilen depremzede vatandaşların tedavisi hastanemizde devam etmektedir. İdaremizce deprem bölgesinden gelecek hastalar için gerekli tedbir ve hazırlıklar tamamlanmış olup şu ana kadar sağlık tesisimize 89 hasta başvurmuş, bu hastalardan 1 kişi Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edilmiştir. Hastanemize şu ana kadar 13 depremzedenin yatışı yapılmıştır. Dört hastamızın ameliyatı tamamlanmış, iki hastamız için de ameliyat hazırlıkları devam etmektedir.  Doğum servisinde tedavileri süren iki hastadan birisi yeni doğum yapmıştır. Hastane yönetimimizce deprem bölgesinden sağlık tesisimize tedavi için getirilen depremzede vatandaşlarımızın sağlık durumları ve ihtiyaçları titizlikle takip edilmektedir. 

Ayrıca Karaman İl Sağlık Müdürlüğümüzün koordinasyonunda deprem bölgesine 8 palet tıbbi sarf malzemesi,  ilaç ve destek malzemeleri gönderilmiştir. İlimize getirilen depremzede vatandaşlarımıza hizmet vermek için teyakkuz halinde bulunan sağlık tesisimiz, sosyal yardım kuruluşları ile koordineli bir şekilde vatandaşlarımıza her türlü desteği vermek için seferberlik halindedir. 

Hastane yönetimi olarak tüm vatandaşlarımızı birlik ve beraberlik içerisinde olmaya davet ediyor,  bu zor günlerin de birlikte aşılacağına inanıyoruz.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284