Devlet Hastanesi Ayaktan Kemoterapi Bölümü Şifa Dağıtıyor

Her yıl ortalama 120 kanser hastasının hastaneye yatmaksızın tedavisine imkân sağlayan ‘Ayaktan Kemoterapi’ şifa dağıtmaya devam ediyor. 

Devlet Hastanesi Ayaktan Kemoterapi Bölümü Şifa Dağıtıyor

2015 yılından beri ilimiz Devlet Hastanesi’nde verilen bu hizmet ile hastalar ilimizde tedavi oldukları için il dışına çıkmalarına gerek kalmıyor.Dış Merkezlerce Kemoterapi kürü başlanan hastaların tedavilerinin devamı için Karaman Devlet Hastanesinde Dâhiliye Polikliniğine başvurması yeterli.

Konuyla ilgili Devlet Hastanesi Basın Halkla İlişkiler bölümünden yapılan yazılı açıklamada “Bazı kemoterapi ilaçlarının damar içine uzun süreli uygulanması gerekebilmektedir. Bu tür ilaçlar için kateter veya port denilen, ilacın doğrudan ana damara gitmesini sağlayan cihazlar takılarak kemoterapi uygulanır. Port Kateteri Yıkama işlemi ve hastaların evde pompa yardımı ile aldıkları ilaçların sonlandırılması da kemoterapi ünitesinde yapılmaktadır. Kemoterapi tedavisi mutlaka bu konuda eğitimli doktor, hemşire ve sağlık personelinin bulunduğu hastanelerde uygulanmalıdır. Kemoterapi sırasında hem tedavinin başarısı hem de hastanın minimum yan etkiye maruz bırakılması bakımından ilaçların doğru hazırlanması ve uygulanması çok önemlidir. Kanser tedavisinde kullanılan kemoterapi ilaçları tedavi edici özelliklerinin yanı sıra toksik etkilere de sahiptirler. Bu ilaçlar özel koşullar altında hazırlanmalı, uygulanmalı ve atılmalıdır. Karaman Devlet Hastanesi Kemoterapi Ünitemizde alanında uzman sağlık çalışanlarımız ve cihazlarımız ile en iyi hizmeti vermekteyiz. Ayaktan kemoterapi tedavisinin hastanemizde yapılması ile hastalarımızın her seferinde dış merkezlere gitmelerini önlemiş oluyoruz. Ayaktan kemoterapi’ için şuanda aynı gün içinde hastalarımıza randevu verebiliyoruz. Yani bir zaman kısıtlılığımız yok” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285