Devlet Hastanesi’nin Çevresi Yenileniyor

Karaman Devlet Hastanesinde halkımıza sunulan kaliteli sağlık hizmetinin bir parçası olarak görülen hastalarının konforu ve hastanenin güzelleştirilmesi adına iyileştirme çalışmalarına devam ediliyor.

Devlet Hastanesi’nin Çevresi Yenileniyor
DEVLET HASTANESİ BAHÇESİNE KAMELYALAR ALINDI
Hükümlülerin topluma kazandırılması amacıyla birçok ilde başlatılan ve cezaevlerindeki mahkûmların kamu kurumlarının ihtiyaç duyduğu eşyaların üretildiği sosyal sorumluluk projesine Karaman Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği de destek verdi.
Genel Sekreterlik tarafından Konya Kapalı Cezaevinde kalan mahkûmlar tarafından yapılıp satışa sunulan kamelyalardan 10 tane alındı. Devlet Hastanesinin Ana giriş ve acil giriş bahçesinde çeşitli yerlere monte edildi.
ALAFRANGA TUVALETLER ALATURKAYA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ
Karaman Devlet Hastanesi’nin imar ve projelendirme aşamasında yapımına karar verilen alafranga tuvaletlerinin, hasta ve çalışanlardan gelen talep üzerine 20 tanesinin değiştirilmesine karar verildi.
Özellikle hasta sirkülasyonunun ve çalışanların yoğun olduğu bölümlerdeki tuvaletlerin hijyen açısından sağlıklı olmaması üzerine yapılan değişikliklerden hastalar kadar çalışanlarda memnuniyet duydu. Önümüzdeki günlerde değiştirilen alafranga tuvalet sayısının artacağı belirtildi.
200 ARAÇLIK ACİL GİRİŞ KISMINA YENİ OTOPARK YAPILDI
Karaman Devlet Hastanesine başvuruda bulunan hasta sayısının artmasıyla birlikte zaman zaman yaşanan park yeri sıkıntısına çözüm bulundu. Özellikle acil hasta sayısının yoğunluğuna bağlı olarak ihtiyaç haline gelen yeni bir oto park alanı için Karaman Belediyesi ile işbirliğine gidilerek 200 araçlık yeni bir otopark alanı oluşturuldu.
Devlet Hastanesinin Acil Giriş Bölümü tarafında bulunan boş alanın otopark olarak değerlendirilmesi üzerine Karaman Belediyesi tarafından yürütülen otopark çalışmalarında sona gelindi. Yeni otopark alanının henüz açılmadan bile ambulans yoluna park eden araçların artık yeni alana park ettikleri gözlendi. Bundan böyle Hastane bahçesinde park yeri sıkıntısının yaşanmayacağı, ambulans yolunun daima açık olacağı bildirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285