Gebe Okulu, Yeni Yerinde Anne Adaylarını Doğuma Hazırlıyor

Karaman Devlet Hastanesinde “Gebe Okulu” daha konforlu yeni yerinde anne adaylarını mutlu ve bilinçli bir şekilde doğuma hazırlayarak sağlıklı doğum yapmalarını sağlıyor.

Gebe Okulu, Yeni Yerinde Anne Adaylarını Doğuma Hazırlıyor

Hastaneden yapılan açıklamada, “Anne adayları sürece dair ne kadar çok şey bilirse o kadar az stres yaşıyor. Gebe okulumuzda anne adaylarına hazırlanan bilgilendirme programımız; tüm gebelerin doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası dönemle ilgili konularda bilgi sahibi olmalarını ve bilinçli doğum yapmalarını sağlamayı amaçlamaktadır. Hamilelik süreci fizyolojik açıdan fiziksel ve ruhsal olarak anne adaylarının değişikliklere maruz kaldıkları bir süreçtir. Gebelik döneminde ve hemen sonrasında oluşabilecek ruhsal değişikliklerle ilgili gebe okulu eğitmenlerimiz eğitim ve destek vermektedir. Aynı zamanda normal doğum eylemi ve yeni rollerini benimsemeleri konusunda bilgi ve beceri kazanmayı hedeflemiştir. Bu hedefler doğrultusunda gebelerimiz üç ayrı oturum halinde eğitim programına alınıp katılım sertifikası ile mezun edilmektedir. Hastane olarak gebelerimizin kulaktan dolma değil daha sağlıklı ve bilinçli bir gebelik, doğum ve lohusalık süreci geçirebilmelerini hedefliyoruz. Gebelerimizin gebe okulunda sağlık profesyonelleri ile poliklinik ortamı dışında çok daha fazla vakit geçirmelerini sağlıyoruz. Donanımlı eğitimcilerimizle, 20 kişilik standartlara uygun düzenlenmiş eğitim ve egzersiz salonumuzla yeniden tasarlanan gebe okulumuz anne adaylarımıza kaliteli hizmet sunuyor” dendi.

Hamilelikle ilgili toplumda yanlış bilgilerin oldukça yaygın olduğunu belirten Karaman Devlet Hastanesi yetkilileri,“ Mide ekşiyorsa bebeğin saçı çıkıyordur" “Saç kestirmek, tırnak kesmek bebeğin ömrünü kısaltır”,“Hamileyken spor yapılmaz.”gibi birçok yanlış bilgilerin anne adaylarının arasında sıkça konuşulduğuna değindi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285