HALK SAĞLIĞI HAFTASI ETKİNLİKLERİ YAPILDI

Karaman İl Sağlık Müdürlüğü, her yıl 3-9 Eylül tarihlerinde düzenlenen “Halk Sağlığı Haftası” etkinlikleri kapsamında vatandaşları bilgilendirdi.

HALK SAĞLIĞI HAFTASI ETKİNLİKLERİ YAPILDI

İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı koordinasyonluğunda İlimiz Aktekke Meydanında obezite ile mücadele, sağlıklı beslenme, kronik hastalıklar, diyabet, kanser taramaları, anne sütü ve yenidoğan taramaları, bulaşıcı hastalıklar, akılcı ilaç kullanımı, aile hekimliği, MHRS, evde sağlık hizmetleri, aşı programları ve tüberküloz konularında halkı bilgilendirmek, bilinçlendirmek ve farkındalık yaratmak amacıyla stand kurup Halk Sağlığı Haftası etkinliğini gerçekleştirdi.

Karaman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Serkan Yurdakul vatandaşların sağlıklı yaşam konularında bilgilendirildiği standı ziyaret etti. Yapılan çalışmaları bir süre yerinde inceleyen Müdür Yurdakul, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Emre Taşcı’dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yapılan etkinlikte Yurdakul vatandaşlara toplum sağlığının önemini anlattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284