Halk Sağlığı Müdürlüğü Proje Ekibi Portekiz'den Döndü‏

Avrupa Birliği KA-1 Yetişkin Eğitimi Personel Hareketliliği Programı kapsamında Karaman Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından hazırlanan  “Yaşama Zeytin Dalı Uzat” projesi çerçevesinde 19-28 Mart 2016 tarihleri arasında Portekiz’in Braga kentine giden proje ekibi ilimize döndü.

Halk Sağlığı Müdürlüğü Proje Ekibi Portekiz'den Döndü‏

Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ali Rıza Altunsoy, 2015 yılı Teklif çağrısı döneminde Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve AB Bakanlığı Ulusal Ajans tarafından kabul edilen  “Yaşama Zeytin Dalı Uzat” projesinin katılımcılar için değerli olduğunu vurguladı.
Proje ekibi ile yapılan toplantıda Altunsoy, “Karaman Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak, Portekiz ile ortaklaşa uyguladığımız bu projedeki amacımız, madde bağımlılığı ile mücadelede kullanılan iyi ve yenilikçi uygulamaları, proje katılımcıları vasıtası ile ilimizde yaygınlaştırmak ve bu iyi uygulamaları ilimize, ülkemize aktarmak istiyoruz ve ayrıca bu tür projeler kapsamında karşılıklı deneyim paylaşımlarının çok yararlı olduğuna inanıyorum. Onun için özellikle personel hareketliliği alanında yapılacak projelerin artarak devam etmesini temenni ediyorum.” dedi.
Son olarak Proje ekibi Dr. Ali Rıza Altunsoy’a Portekiz’deki ortak kurum tarafından hazırlanan plaketi takdim etti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285