banner329

Hastaneye Multimod Argon Cihazı Alındı

Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Kliniği Uzmanlarının talebi ile İl Sağlık Müdürlüğü tarafından daha yeni bir teknoloji olan Multimod Argon Lazer cihazı, Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesine kazandırıldı.

Hastaneye Multimod Argon Cihazı Alındı

Karaman İl Sağlık Müdürlüğü tarafaından yapılan açıklamada, “Retina muayenesi sonrasında, diyabet şeker hastalığının sebep olduğu sonradan oluşmuş damarlar veya makulaya sızıntı yapan mikro anevrizmalar teşhis edilmiş ise buna neden olan iskemik (ölü) retina sahası argon lazer ile kapatılmaktadır. Aynı zamanda retina yırtıklarının da tedavisinde kullanılan bu yöntemle ödem ya da kanamaya bağlı gelişen görme kayıplarının da önüne geçilmektedir. Bu cihaz ile daha emniyetli ve kısa süreli tedavi uygulanabilmektedir. Göz kapağı siğilleri, kirpik kistleri, içe kirpik büyümesi, şeker hastalığından kaynaklı kanama ve anevrizmaları, retina yırtıkları ile ödem gibi hastalıkların tedavisi artık daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

Vatandaşlarımızın daha kaliteli sağlık hizmeti alabilmesi adına, Sağlık Bakanlığımız ile görüşmelerimiz neticesinde, cihaz hastanemize kazandırılmıştır.

Bu cihazın hastanemize kazandırılmasında emeği geçen başta Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’ya, Milletvekillerimiz Dr. Recep Şeker’e, Av. Selman Oğuzhan Eser’e teşekkür ederiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285