İl Sağlık Müdürlüğü’nden Fotoğraf Sergisi

Karaman İl Sağlık Müdürlüğü Cumhuriyetin 100. Yılı anısına ‘’ 100 Yıldır Aynı Aşk ve Heyecanla’’ temalı fotoğraf sergisi açtı.

İl Sağlık Müdürlüğü’nden Fotoğraf Sergisi

Park Karaman AVM’de düzenlenen sergiyi ziyaret ederek fotoğrafları inceleyen Karaman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Serkan Yurdakul yaptığı açıklamada; ‘’ Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcı olan 29 Ekim 1923’de ilan edilen Cumhuriyetimizin 100. Yılı yurdumuzun her bir noktasında farklı etkinliklerle kutlanmaktadır. Bu kutlamalar kapsamında Sağlık Bakanlığımızca ‘’100 yıldır Aynı Aşk ve Heyecanla’’ temalı bir fotoğraf sergisi hazırlanmıştır. 27 Ekim’de yurdumuzun 81 ilinde başlayan sergi etkinliği, ilimizde de burada başlatılmıştır. Fotoğraflara baktığımız zaman, Genç Cumhuriyetin fedakârca çalışan doktor, hemşire ve sağlık çalışanlarının imkânsızlıklar içerisinde ne mücadeleler verdiğine şahit oluyoruz. Tam 100 yıl sonra bugün ise bu imkânsızlıkların geride kaldığına şahit olarak, çağımızın en ileri teknolojileri ile ön plana çıktığımızı görmekteyiz. Çalıştığımız binalar, cihazlar, teknolojiler ve imkânlar değişse de biz sağlık çalışanlarının aşk ve heyecanı hiç değişmemektedir. Buradan aldığımız ilhamla memleketimizin dört bir yanında olduğu gibi tüm coğrafyaya da umut olmaya, şifa olmaya devam ediyor Cumhuriyetimize can veriyoruz. Türkiye Yüzyılı’mız kutlu olsun’’ dedi.

Yurdakul, ayrıca düzenlenen sergiye büyük ilgi gösteren Karaman halkına teşekkür ettiğini belirtti. Etkinlik süresince sergiyi ziyaret eden vatandaşlar, Karaman İl Sağlık Müdürlüğü personeli tarafından, Kanser, Sağlıklı Beslenme, Organ Bağışı, Fiziksel Aktivite gibi konularda bilgilendirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284