İlklere İmza Atma Devam Ediyor

Ülkemizde sayılı merkezlerde yapılan ve özellikli ameliyatlar arasında sayılan ameliyatlar Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılarak Karaman ilinde ilklere imza atılıyor.

İlklere İmza Atma Devam Ediyor

Antalya ilinde ikamet eden 40 yaşında bir kadın hastanın ameliyatı ilimizde gerçekleşti. Tıp dilinde Akalazya hastalığı olarak anılan, yemek borusunun son kısmındaki kasların gevşeyememesi ile gıda geçişine engel olan rahatsızlığın tedavisi için yemek yiyememe, su içememe ve yediklerini geri çıkarma şikayetleriyle Karaman’a gelen  hasta, Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Şükrü Salih Toprak ve ekibi tarafından Laparoskopik Heller Miyotomi  ameliyatına alındı. Ameliyat sonrası şikâyetlerinin geçtiğini ifade eden hasta, çeşitli tedaviler denemesine rağmen hastalığının bir türlü geçmediğini, tavsiye üzerine Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi hekim kadrosuna güvenerek Karaman’a geldiğini ifade etti. 

Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Halil İbrahim Taşcı, bu başarılı operasyonun ardında tecrübeli ve donanımlı bir ekibinin bulunduğunu ifade ederek ameliyatı gerçekleştiren hekime ve ameliyatta emeği geçenlere özverili çalışmaları dolayısıyla teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284