banner358

Karaman Devlet Hastanesinde 5 Bininci Anjiyografi Yapıldı

Karaman Devlet Hastanesinin Koroner Anjiyografi ünitesi hizmete girdiği Temmuz 2015 tarihinden bugüne kadar tam 5 bin adet anjiyografi işlemi gerçekleştirdi.

Karaman Devlet Hastanesinde 5 Bininci Anjiyografi Yapıldı

Kardiyoloji Uzmanları Dr. Ahmet Yılmaz, Dr. Mehmet Özyaşar, Dr. Mustafa Doğduş, Dr. Mete Cemek ve profesyonel ekip arkadaşları ile çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Konuyla ilgili olarak Karaman Devlet Hastanesinden yapılan açıklamada, “Koroner Anjiyografi Ünitemiz 7 günü 24 saat halkımıza hizmet vermektedir. Çoğunluğunu kalp krizi vakaları gibi yüksek riskli hasta grubunun oluşturduğu yaşları 18 ila 95 arasında değişen 5 bin hasta ünitemiz de anjiyografi, balon ve ilaç kaplı stent tedavileri ile sağlığına kavuşmuştur. Kliniğimizde koroner anjiyografi yapılmaya başlandıktan sonra ilimizden ve çevre ilçelerden gelen kalp krizi vakalarına günün her saatinde, kısa sürede müdahale edilmektedir. Bu da hastalarımızın hem kalp krizinden ölüm oranlarını hem de sonrasında gelişen kalp yetmezliği oranlarını ve bunlara bağlı uzun dönem sorunları ciddi olarak düşürmüştür. Karaman Devlet Hastanesi Kardiyoloji kliniği ve Koroner Anjiyografi ünitesinde günlük yaklaşık 10 hastaya bilekten veya kasıktan koroner anjiyografi yapılmaktadır. Bu hastalarında damar yapısına göre, tıbben gerekliliği olanlara aynı seansta balon ve ilaç kaplı stent işlemi yapılmaktadır. Tıbbi malzeme çeşitliliği ve stoğu açısından çevre illerdeki anjiyografi ünitelerinden oldukça ileride olan ünitemizde, birçok yaygın damar hastası ve çatal damar (bifurkasyon) hastası koroner bypass işlemine gerek kalmadan tedavi edilebilmiştir” dendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285