Karaman Toplum Sağlığı Merkezinden Anlamlı Etkinlik

10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle Karaman Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı Karaman Toplum Sağlığı Merkezi çalışanları evlerinde kendi elleri ile hazırlamış oldukları pastaları, börekleri, içecekleri Karaman Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Merkezindeki eğitim gören çocuklarımızı okullarında ziyaret ederek ikramda bulundular.

Karaman Toplum Sağlığı Merkezinden Anlamlı Etkinlik
Büyük bir tual üzerinde öğrencilere el baskısı çalışması yaptırılarak, güzel bir etkinlik anı tablosu ortaya çıkarıldı.
Program sırasında Karaman Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin yaptığı müzik ise etkinliğe katılanların kulaklarının pasını sildi. Müzik eşliğinde öğrencilerimiz kurtlarını döktü. Çok eğlenceli anlar yaşandı.
Toplum Sağlığı Merkezi çalışanları, “Bu etkinlik sırasında sevginin en büyük ilaç olduğu ve tüm engelleri ortadan kaldırmaya yetecek bir gücü olduğunu gördük. Bu tür etkinlikler sayesinde engelli kardeşlerimizin hayata daha çok bağladığını, hayattan daha çok zevk alabileceklerini, engelsiz insanlarında kendilerine ne kadar değer verdiğini hissedebilecekleri ortamlar oluşturduğunu anlamış olduk” dediler.
Ziyaret sırasında Okul Müdürü Barbaros Orman tarafından okulda yapılan eğitimler ve fiziki koşullar hakkında bilgilendirme yaptı.
Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2016, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285