Karaman’a Covid-19 Test Merkezi Kuruldu

Yurtdışından gelen gurbetçi vatandaşlarımız için Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Covıd-19 (CPR) testi yapılmaktadır.

Karaman’a Covid-19 Test Merkezi Kuruldu

Yaz tatillerini anavatanda geçirmek üzere Avrupa’nın çeşitli yerlerinde Ülkemize gelen ve izin bitiminde dönüş yoluna çıkacak olan gurbetçi vatandaşlarımız için hastane'nin ücretli veznesinde kayıtlarını yaptırdıktan sonra haftanın her günü saat 09:00 ile 17:00 arası Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Covıd-19 ( PCR ) testi merkezi kuruldu. Yaklaşık olarak iki aydır hizmetine devam eden merkez, haftanın yedi günü vatandaşlarımızın daha az riske maruz kalmamaları ve rahatlıkla işlerini halledebilmeleri sebebiyle Covıd-19 biriminden farklı bir bölümde hizmete açılmıştır.

Konuyla ilgili açıklama yapan Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Yılmaz, "Gurbetçi vatandaşlarımızın geldikleri ülkelerin bazıları son 48 saat içerisinde sonucu alınmış PCR testi istemektedir. Bu sebeple vatandaşlarımızın Gümrük kapılarında mağduriyet yaşamamaları için Sağlık Bakanlığımızın da talimatlarıyla İlimizde Gurbetçi Covıd-19 birimi kurmuş bulunmaktayız. İşlerinin daha hızlı ve en az riskle halledilebilmesi için bu birimden sadece Yurtdışına çıkış yapacak olan vatandaşlarımız faydalanmaktadır. Yurt dışına çıkışlarını bilet, pasaport vs ile kurumumuza bildiren vatandaşlarımızın Covıd-19 testi özverili bir şekilde yapılarak test sonuçları en kısa sürede ellerine teslim edilmektedir.” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285