Karaman’da İki Muhtar Mahallelerini Kendi İmkanları İle Dezenfekte Etti  

Karaman’ın Ermenek ilçesinde iki muhtar mahallelerini kendi imkanları ile dezenfekte etti.  

Karaman’da İki Muhtar Mahallelerini Kendi İmkanları İle Dezenfekte Etti  

Orta Mahalle Muhtarı Alaattin Çiçen (43) ile Sandıklı Mahallesi Muhtarı Sadettin Gökçe (41), mahallelerinde yaşlı nüfusun fazla olduğunu belirterek kendi imkanları ile mahallerinde vatandaşların en fazla temas ettiği yerleri dezenfekte etti.


Ermenek Orta Mahalle Muhtarı Alaattin Çiçen, "Dünyada salgın hastalık olan koronavirüs için mahallemizde kendi imkanlarımızla, özellikle 50 yaş üzeri vatandaşlarımıza maske dağıtarak ilaçlamamızı yapacağız’’ dedi.

  “Yaşlı nüfus çok olduğu için özen gösteriyoruz”
Sandıklı Mahallesi Muhtarı Sadettin Gökçe ise, bir hayırseverin temin ettiği kolonyaları mahallede ikamet eden yaşlılara ulaştırdığını dile getirerek, "Dünyada yayılan virüsten dolayı Sandıklı Mahallemizde de büyüklerimizin, küçüklerimizin özellikle yaşlılarımızın temas ettiği yerleri ilaçlıyoruz. Kimse zarar görmesin diye. Yaşlılarımızı uyarıyoruz sokağa çıkmamaları için. Bölgemizde yaşlı nüfuz çok olduğu için dikkat ediyoruz. Yaşlılarımıza yardımcı oluyoruz. Her konuda mahallelinin yanındayım. Vatandaşlarımıza elimizden geldiğince yardımcı olacağız muhtarlık olarak’’ dedi.
Bölgedeki köylerde de cami, ilkokul ve köylünün ortak kullanım alanları başta olmak üzere dezenfekte çalışmalarının başladığı bilgisi ulaştı.  İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285