Karaman’da Yeni Yoğun Bakım Ünitesi Hizmete Girdi

Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde mevcut yoğun bakım birimlerine ilave olarak 1. Basamak Yoğun Bakım-2 Ünitesi hizmete girdi.

Karaman’da Yeni Yoğun Bakım Ünitesi Hizmete Girdi

Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinden yapılan açıklamada, “Sağlık Bakanlığımızca tescil işlemleri tamamlanarak hasta kabulüne başlanmış olan 10 yataklı 1. Basamak Yoğun Bakım-2 Ünitesi ile sağlık tesisimizdeki yoğun bakım yatak kapasitesi de artmıştır. Bu servisin hizmete girmesiyle birlikte sevk sayılarının azalması ve yerinde tedavinin etkinliği ve sürekliliği amaçlanmaktadır. Hizmet kalitesini yükseltecek olan bu yeni ünite hastanemize ve ilimize bir değer katacaktır.Sunmuş olduğumuz sağlık hizmetinin kalitesi, niteliği ve çeşitliliğini artırmak için gayretimiz daim olacaktır.

Covit-19 Pandemisi sürecinde artan yoğunluğa cevap verebilmek üzere açılan 1. Basamak Yoğun Bakım-2 Ünitesi için bizlerden desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’ya, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hasan Arslan’a, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Tekin’e, Karaman AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan’a, Karaman Milletvekillerimiz Dr. Recep Şeker ve Av. Selman Oğuzhan Eser’e ve Karaman İl Sağlık Müdürümüz Dr. Adnan Kurşun’a şükranlarımızı sunuyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284